مجموع نظرات: ۰
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی به تغییر سیاست‌های ارزی دولت اشاره کرد و گفت: تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی از یک ماه پیش متوقف شده و این مساله مشکلات زیادی را برای شرکت‌ها از جمله کنسل کردن برخی پروازها به دنبال داشته است.

«مقصود اسعدی سامانی» در گفت و گو با ایرنا افزود: پیشتر با همکاری انجمن شرکت‌های هوایی، بانک مرکزی ارز مورد نیاز این شرکت را تامین کرد اما با وجود ارائه مدارک و مستندات کافی، اکنون بیش از این یک ماه است که هیچ ارزی به شرکت هواپیمایی تخصیص نیافته است.

وی ادامه داد: تخصیص نیافتن ارز مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی برای صنعت هوانوردی چالش‌های بسیار زیادی را به وجود آورده به طور نمونه، سه روز پیش پرواز کیش ایر به استانبول به همین دلیل انجام نشد؛ ضمن آنکه امکان خرید ارز از بازار آزاد نیز وجود ندارد.

  • نمایشگاهی برای تشویق تولیدکنندگان به داخلی‌سازی

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در نشست خبری نخستین نمایشگاه «فرصت‌های طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی» در جمع خبرنگاران گفت: هیچ قطعه‌ای در هواپیما قابل استفاده نیست، مگر اینکه استانداردهای آن توسط سازمان هواپیمایی کشوری تایید شده باشد.

سامانی بیان کرد: معمولا نمایشگاه‌ها محل عرضه محصولات تولیدی است اما در این نمایشگاه سعی کرده‌ایم قطعات مورد نیاز صنعت هوانوردی (هواپیما، هلی‌کوپتر و خدمات فرودگاهی) را عرضه کنیم تا تولیدکنندگان داخلی برای تولید آن تشویق شوند.

به گفته وی، اکنون تعدادی از شرکت‌های داخلی با شرکت‌های خارجی در تولید برخی قطعات همکای دارند اما امکان تولید کامل بخشی از قطعات و تجهیزات در ایران وجود ندارد زیرا لوازم مورد نیاز تولید در داخل کشور نیست.

«مجید حسنلو» معاون استاندارد سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این نشست گفت: برخی از لوازم و قطعات هواپیما مصرفی است و سازمان هواپیمایی کشوری در این زمینه دخالتی ندارد اما برخی از قطعات باید با رعایت همه استانداردهای بین‌المللی و الزامات تولید شود.

وی بیان کرد: برخی از تجهیزات مورد نیاز هواپیما و یا صنعت فرودگاهی باید الزامات بین‌المللی (پارت 21 و 145) را رعایت کنند که در این صورت پیش از تولید باید مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ کنند.

«عباس مسیبی» مدیر روابط عمومی دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری نیز در این نشست گفت: با توجه به اینکه سالیانه بیش از 30 میلیون نفر از هموطنان با ناوگان هوایی در مسیرهای مختلف جابجا می‌شوند ضروری است بخشی از نیازهای صنعت از شرکت‌های داخلی تامین شود.

به گفته وی، باید از سال‌های گذشته بخشی از نیازهای صنعت هوانوردی با همکاری این دانشکده و شرکت‌های ایرانی در داخل کشور تولید می‌شد.

به گزارش ایرنا، نخستین نمایشگاه «فرصت‌های طراحی و ساخت قطعات صنعت هوانوردی» روزهای یکم و دوم مردادماه امسال در دانشکده صنعت هواپیمایی و با همکاری مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری برگزار می‌شود.

کد خبر 411317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی