همشهری آنلاین: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و هیات عالیرتبه نظامی همراه، روز یکشنبه به منظور توسعه همکاری مشترک دو کشور وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شدند.

محمد باقری

به گزارش ایرنا، سرلشکر 'محمد باقری' و جمعی از مقام های عالیرتبه نظامی جمهوری اسلامی ایران به دعوت ژنرال 'قمر جاوید باجوا' فرمانده ارتش پاکستان لحظاتی پیش وارد اسلام آباد شده و مورد استقبال سفیر جمهوری اسلامی ایران و مقامات نظامی این کشور قرار گرفتند.

قرار است در سفر سرلشکر باقری به پاکستان، توسعه همکاری ها و مناسبات دفاعی تهران و اسلام آباد، گسترش همکاری مشترک مرزی، مبارزه با تروریسم و بررسی تحولات منطقه ای و جهان اسلام به عنوان محورهای گفت و گوی دو طرف بررسی شود.

همچنین ارزیابی توافق های دفاعی ایران و پاکستان در سفر آبان ماه 96 فرمانده ارتش پاکستان به تهران از دیگر محورهای گفت وگوی سرلشکر باقری با ژنرال 'قمر جاوید باجوا' عنوان شده است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همچنین با 'ممنون حسین' رییس جمهوری پاکستان و دیگر مقامات سیاسی و نظامی این کشور نیز دیدار و گفت و گو می کند.

کارشناسان سیاسی و نظامی با توجه به تحولات امنیتی منطقه و جهان اسلام، سفرهیات عالیرتبه ستاد کل نیروهای مسلح ایران به پاکستان را مهم و تاثیرگذار ارزیابی می کنند.

سرلشکر باقری پیش از این نیز در راستای گسترش دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران به ترکیه، سوریه و مسکو نیز سفر کرده بود.

سفر هیات نظامی ایران به پاکستان در این سطح، طی 40 سال گذشته تاریخ روابط نظامی دو کشور بیسابقه بوده است.

کد خبر 410757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار