همشهری آنلاین: مقامات فرانسوی برای اجرای تدابیر امنیتی لازم جهت برگزاری جشن‌های روز ملی این کشور و نیز تسلط بر امنیت شادمانی‌های احتمالی پس از فینال جام جهانی بیش از یکصد هزار نیروی امنیتی را بسیج کرده‌اند.

ژرار کلمب، وزیر کشور فرانسه روز جمعه در جریان یک کنفرانس خبری گفت: برغم بالا بودن سطح تهدیدها در کشور کلیه تدابیر لازم در نظر گرفته شده تا مردم فرانسه در کمال آرامش از جشن‌های پیش رو استفاده کنند.

به گفته وزیر کشور فرانسه علاوه بر نیروهای امنیتی حدود چهل و چهار هزار مامور آتش نشانی نیز برای جشن‌های پیش رو به حالت آماده باش درآمده اند.

ژارا کلمب همچنین با اشاره به فینال جام جهانی میان فرانسه و کرواسی که قرار است یک روز پس از جشن های روز ملی در استادیوم لوژنیکی مسکو برگزار شود از برپایی ۲۳۰ «فن زون» در سراسر کشور برای پخش عمومی مسابقه بر روی نمایشگران بزرگ خیابانی خبر داد و خاطرنشان کرد: «درصورت پیروزی در فینال شاهد شادمانی و جشن های خود جوش مردمی در سراسر کشور خواهیم بود.»

وزیر کشور فرانسه در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی این کشور نتیجه دیدار فینال را دو بر صفر به نفع کشورش پیش بینی کرده است.

خبر دیگر در خصوص فینال جام جهانی این است که امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه لورن کوشیلنی و دیمیتری پایت، دو ملی پوش سابق فرانسه را که به دلیل مصدمیت شانس حضور در رقابت های جام جهانی روسیه را از دست داده اند روز یکشنبه به عنوان همراهان خود به استادیوم محل برگزاری مسابقه خواهد برد.

از این دو ملی پوش فرانسوی دعوت شده است رئیس جمهوری فرانسه و همسرش را در سفر روز یکشنبه به مسکو همراهی کنند.

امانوئل مکرون سه شب نیز برای تماشای دیدار نیمه نهایی میان فرانسه و بلژیک به سنت پترزبورگ سفر کرده بود.

فینال بیست و یکمین دوره از رقابت های جام جهانی راس ساعت شانزده به وقت محلی/ هفده به وقت اروپای مرکزی و نوزده و سی دقیقه به وقت ایران میان دو تیم فرانسه و کرواسی در استادیوم لوژنیکی شهر مسکو برگزار می شود.

کد خبر 410580

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha