همشهری آنلاین: رئیس مرکز جذب وزارت علوم از بازنگری آیین‌نامه مقررات استخدامی خبر داد و گفت: بر اساس آن، شرط سنی برای جذب هیات علمی تغییر کرده و شانس بیشتری برای جذب جوانان به وجود آمده است.

محمدرضا رضوان‌طلب

به گزارش مهر، دكتر محمدرضا رضوان‌طلب با اشاره به آیین‌نامه جدید مقررات استخدامی و شرط سنی برای جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها گفت: در آیین‌نامه جدیدی که از طرف هیات امناء به مرکز جذب هیات علمی ابلاغ شده است، سن جذب برای متقاضیان دکتری در گذشته ۴۵ سال بوده که اکنون بعد از بازنگری آیین‌نامه مقررات جدید استخدامی توسط هیات امنا، سن جذب برای دکتری ۴۰ سال و برای کارشناسی ارشد که قبلا ۳۵ سال بوده ۳۰ سال اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: این بازنگری به دلیل توصیه‌های دولت و مقام معظم رهبری در مورد اختصاص دادن فرصت‌های بیشتر به جوانان بوده است تا افرادی که سن کمتری داشته و تازه فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس بیشتری پیدا کنند.

رئیس مرکز جذب اساتید وزارت علوم، تحقيقات و فناوري افزود: از طرف دیگر افرادی که سن بیشتری دارند فرصت داشتند با ارائه مقالات علمی و پژوهشی امتیازات خود را از آنجا کسب کنند که تقریبا یک رقابت نزدیک‌تری بین آنها برقرار می‌شود.

وی افزود: متقاضیان جذب هیات علمی اگر مقصد خود را دانشگاه‌های غیردولتی عنوان کنند، شرط سنی ندارند چون وضعیت آنها استخدام نیست، آنها پیمانی بوده و تابع قانون اداره کار هستند.

کد خبر 409602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار