همشهری آنلاین: تیم ملی آرژانتین با شکست مقابل فرانسه از گردونه مسابقات جام جهانی حذف شد اما کارشناسان فوتبال این کشور داوری فغانی را تحسین کردند.

فغانی

به‌ گزارش ‌ایسنا، علیرضا فغانی، قضاوت دیدار حساس آرژانتین و فرانسه را در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بر عهده داشت. این دیدار با پیروزی چهار بر سه خروس‌ها به پایان رسید و آرژانتین از صعود به دور بعد باز ماند. با این حال رسانه‌های این کشور قضاوت داور ایرانی را خیلی خوب عنوان کردند و حتی آن را به عنوان یکی از داوران فینال دانستند.

سایت آرژانتینی اینفوبائه نوشت: در یک بازی فیزیکی داور ۴۰ ساله ایرانی قضاوت خیلی خوبی داشت. او به نحوی در بازی تسلط داشت که در هیچ یک از صحنه‌ها نیازی به VAR نداشت و هرگز دچار اشتباه نشد.

در ‌دقیقه ۱۰ کیلیان ام‌باپه توسط مارکوس روخو در محوطه جریمه متوقف شد. داور یک پنالتی‌ به نفع فرانسه گرفت و به روخو کارت زرد نشان داد چون مهاجم فرانسوی در موقعیت گل قرار داشت. قضاوت فغانی در این صحنه کاملا درست بود.

در ‌دقیقه ۱۲ صحنه مشابهی برای تیم‌ ‌ملی فوتبال فرانسه به وجود آمد. تاگلیافیکو دوباره در نزدیکی محوطه جریمه خطا کرد. فغانی به او کارت زرد نشان داد. این دو صحنه از بازی برجسته‌ترین لحظه‌های داوری بودند که در هر دو فغانی به خوبی عمل کرد. در ‌دقیقه ۱۰ نیمه دوم فرانسوی‌ها به گل سوم خود دست یافتند و جو بازی کاملا عوض شد. در این لحظات نگرانی برای داور به وجود آمد چون ممکن بود نتیجه‌ باعث شود بازیکنان نتوانند احساسات خود را کنترل کنند و صحنه‌های خشن و یا تنش به وجود آید. این اتفاقات در دقایق پایانی کاملا آشکار بود.

در جریان بازی‌های دیروز (شنبه) ۳۶ خطا انجام شد، هشت کارت زرد به بازیکنان حریف داده شد و تنها یک آفساید اتفاق افتاد.

این آمار در حالی در دیدار شنبه به ثبت رسید که داور بازی از همه لحاظ فوق‌العاده‌ بود و در صحنه‌های مهم همیشه حضور داشت. ‌فغانی بهترین داور برای بازی پاک است و بهترین گزینه برای رقابت‌های حساس دیگر جام جهانی محسوب می‌شود. این‌ در حالی است که عملکردش در جام جهانی باعث شده است از کاندیداهای اصلی دیدار نهایی جام جهانی باشد.

یک وب سایت آرژانتینی نیز به عملکرد فغانی در دیدار آرژانتین و فرانسه اشاره کرد و نوشت: قضاوت فغانی هیچ جنجالی را باقی نگذاشت. او عملکرد خیلی خوبی در این دیدار داشت. داور ایرانی نه تنها در صحنه‌های حساس بازی قضاوت درستی داشت،‌ بلکه به درستی بازیکنان حریف را جریمه کرد.

فغانی سعی داشت بهترین قضاوت را به اجرا بگذارد که در این کار نیز موفق بود. این عملکرد باعث شد شانس حضور داور ایرانی در نیمه نهایی و حتی فینال زیاد شود. همه چیز بستگی دارد چه تیم‌هایی به مراحل بالایی صعود کنند.

کد خبر 409485

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha