چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس فدراسیون فوتبال با بیان این خبر که کی‌روش تا جام ملت‌های آسیا خواهند ماند گفت؛ ما می‌توانیم قهرمان آسیا شویم.

تاج کی‌روش

به گزارش ایسنا، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در مراسم استقبال از ملی‌پوشان فوتبال ایران در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی حضور یافت و استقبال گرمی از کاروان اعزامی تیم ملی داشت.

او در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: از بازگشت آن‌ها استقبال کردیم و دل من روشن است که می‌توانیم نتیجه خوبی در جام ملت‌های آسیا بگیریم. فکر می‌کنم این نتایج درخشان مسئولیت فدراسیون فوتبال را بیشتر کرد. مردم استقبال خوبی از ملی‌پوشان انجام دادند و به من خبر رسید تعداد زیادی نیز برای استقبال به فرودگاه مهرآباد رفته بودند. حتی تعدادی نیز در کمپ تیم ملی حضور یافتند.

تاج ادامه داد: من خودم نمی‌توانم به کمپ تیم ملی بروم اما از آن‌ها خواستم که برای احترام به مردم هم که شده به کمپ تیم ملی بروند و باعث شادی دوباره مردم شوند. زمانی که مردم در جایی حضور دارند، این معنی را می‌دهد که همه در این موفقیت‌ها شریک و سهیم بودند. این باعث خوشحالی و مباهات ماست که مردم به این شکل از تیم ملی خود استقبال می‌کنند. امیدوارم در جام ملت‌های آسیا نتیجه این محبت‌ها را جبران کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال درباره تمدید قرارداد کی‌روش تا جام ملت‌های آسیا گفت: کی‌روش قطعا در تیم ملی خواهد ماند. من قبل از جام جهانی در تهران صحبتی را با کارلوس کی‌روش داشتم و با او به تفاهم رسیدم. در ترکیه نیز کار را با او تمام کردم. چه مالی، چه فنی و چه هر شرایط دیگر به تعامل و تفاهم رسیدیم و امیدوارم مردم و کشور هم به همین نتیجه‌ای برسند که ما در پیش گرفتیم. عملکرد ما نشان از راه درستی می‌دهد که تیم ملی در آن قرار دارد.

تاج اضافه کرد: این راه درست راهی بود که باعث شد نه به حاشیه‌ها دقت کنیم و نه به آن‌ها دامن بزنیم. حتی در مطالعات خود اهمیتی برای این حاشیه‌ها قائل نشدیم و درصدد پاسخگویی به آن نیز برنیامدیم. هرچه بود پذیرفتیم و در خود نگه داشتیم زیرا هدف موفقیت تیم ملی‌مان بود. مردم خود شاهد بودند که ما بسیاری از مسائل را تحمل کردیم تا تیم ملی در آرامش کارش را در روسیه پیگیری کند. نتیجه این کار ما نیز امشب و با حضور این مردم برای استقبال از تیم ملی مشخص شد. استقبال ۱۰ هزار نفری در ساعت ۳ شب از تیم ملی کار بزرگی است که نشان از اولویت ما می‌دهد. سال فوتبالی ما می‌تواند با مسابقه‌های جام ملت‌های آسیا که در اواخر سال برگزار می‌شود به خوبی به پایان برسد. می‌خواهیم با قهرمانی در جام ملت‌های آسیا کلکسیون افتخارات فدراسیون دوره ما کامل شود.

وی ادامه داد: به جام جهانی نوجوانان صعود کردیم و دو مرحله نیز بالا رفتیم و به تیمی چون آلمان ۴ گل زدیم. در جوانان و فوتبال ساحلی بهترین بودیم و در فوتسال نیز به مقام قهرمانی و سوم جهان رسیدیم. همه نتایج را توانستیم کسب کنیم اما همه این نتایج در دو جام خلاصه می‌شود. مقطع اول جاکارتا و بازی‌های آسیایی است که پله‌ای است برای رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ و مقطع دوم آن جام ملت‌های آسیاست که فکر می‌کنم با صحبتی که با آقای کی‌روش داشتم و آمادگی که هم ایشان می‌گفت و هم من در او دیدم، می‌توانیم جام ملت‌ها را فتح کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال درباره قرارداد کی‌روش و انقضای آن تا جام ملت‌ها گفت: من درباره این قرارداد بعدا صحبت خواهم کرد اما در همین حد بگویم که برای جام ملت‌های آسیا ما همه در کنار هم خواهیم بود و تمام اعضا و مسئولان تیم ملی و فدراسیون حضور خواهند داشت. این توافق قبل از جام جهانی صورت گرفته بود و این تمدید قرارداد تنها معطوف به نتایج کسب شده در جام جهانی نمی‌شد.

تاج افزود: کی‌روش سرمربی تیم ملی ما در جام ملت‌های آسیا خواهد بود. فکر می‌کنم یکی از بهترین کارهای فدراسیون فوتبال تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش بوده است. من این کار را یکی از افتخارات فدراسیون فوتبال می‌دانم. افتخار دیگری که می‌توانیم داشته باشیم این است که بتوانیم جام ملت‌های آسیا را فتح کنیم. تنها چیزی که اکنون در فدراسیون ما وجود ندارد قهرمانی جام ملت‌های آسیاست که ۴۴ سال است به آن دست نیافته‌ایم. همچنین در بخش بانوان بتوانیم دو بار قهرمان آسیا شویم. ما بهترین فدراسیون آسیا شدیم و فدراسیون ۵ ستاره لقب گرفتیم. اما تمام این افتخارات تنها با جام ملت‌های آسیا تکمیل خواهد شد.

وی درباره حمایت از تیم ملی برای مسابقه‌های جام ملت‌های آسیا همانند جام جهانی گفت: کاری که اکنون برای تیم ملی و برای حضور پرقدرت این تیم در جام جهانی کردیم باید برای جام ملت‌ها ادامه دهیم. کمپ ما یکی از بهترین کمپ‌های دنیا است. همچنین هواپیمای اختصاصی و پیراهنی با کیفیت خوب داریم. ما توانستیم بازی‌های تدارکاتی که سرمربی از ما خواسته بود را فراهم کنیم. فکر می‌کنم تا جام ملت‌ها باید این کارها را ادامه دهیم و باشگاه‌ها نیز باید با ما همکاری کنند تا تیم‌ ملی با قدرت بتواند در این مسابقه‌ها حضور پیدا کند.

تاج درباره بازی‌های دوستانه تیم ملی برای حضوری قدرتمند در جام ملت‌های آسیا گفت: هر بازی که سرمربی از ما بخواهد را سعی می‌کنیم برای او فراهم کنیم. بازی با برزیل نیز هنوز قطعی نشده است اما مراحل خوبی را طی کرده است.

کد خبر 409148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی