همشهری آنلاین: فرمانده یگاه‌های ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: خدمتگزاری به مردم و ارتقاء رویکرد جامعه محوری؛ راهبرد اصلی یگان ویژه ناجا است.

حسن کرمی

به گزارش ایرنا به نقل از ناجا، سردار حسن کرمی اظهار داشت: رویکرد اجتماعی نقطه قوت یگان ویژه در مأموریت های محوله بوده و باید از این فرصت برای مردمی کردن امنیت نهایت بهره را ببریم.

وی گفت: راهبردهای نوین یگان های ویژه ناجا بر مبنای ارتقاء آمادگی های جسمانی، عملیاتی، علمی و بصیرتی در کنار ارتقاء اشراف اطلاعاتی، رویکرد اجتماعی و توسعه منابع انسانی است.

سردار کرمی خاطر نشان کرد: داشتن آمادگی، نیاز به آموزش نوین و ایجاد زیر ساخت های مناسب دارد تا کارکنان یگان ویژه با حفظ آمادگی بتوانند در زمان نیاز با حضور سریع و به موقع با رویکرد جامعه محوری، آمادگی مقابله و بازدارندگی در برابر تهدیدات را داشته باشند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا ادامه داد: همه فرماندهان باید بر ماهیت برنامه و ماموریت های محوله اشرافیت کامل داشته باشند تا بتوانند بهتر عمل کنند، بحمدلله در طول ماموریت های گذشته موفقیت های زیادی را کسب نموده ایم که این مهم نشان دهنده تلاش همه جانبه، اجرای برنامه های اصولی و کاربردی است.

وی خاطر نشان کرد: اشراف اطلاعاتی نسبت به جمعیت، جغرافیا، تهدیدات و غیره خیلی مهم است، دشمن در حوادث و ماموریت های سال گذشته با استفاده از ابزارهای رسانه ای و فضای مجازی به دنبال انحراف افکار عمومی و ایجاد آشوب در کشور بوده که با هوشیاری پلیس مدیریت شد، وقتی پلیس با استفاده از تاکتیک های پیشرفته و با صلابت در صحنه ورود پیدا کند حساب و کتاب دست مخلان، آشوبگران و غیره می آید که این نشان از کار آمدی و فنی بودن پلیس است.

سردار کرمی خاطرنشان کرد: با رویکرد اجتماعی و برخوردهای معقول پلیس بر اساس قانون؛ مردم حامی و پشتیبان ما در انجام ماموریت ها هستند و این رابطه در نظام مقدس جمهوری اسلامی رابطه‌ای متقابل و دو سویه است، اگر پلیس خود را با مردم ارتباط دهد همه توفیقات حاصل خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: تک تک کارکنان یگان ویژه باید از آمادگی جسمانی و ورزیدگی بسیار بالایی برخوردار باشند تا در میدان عمل بتوانند به بهترین وجه ممکن انجام وظیفه نمایند، آشنایی با تجهیزات به روز، مهارت آموزی در حوزه کاری، ارتقاء روحیه معنوی و اعتقادی و فراگیری آموزش های نوین متناسب با تهدیدات و گسترش جامعه محوری، راهبرد های یگان ویژه است.

کد خبر 408932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =