همشهری آنلاین: جانشین مرکز راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر آمادگی کامل نیروهای مسلح برای دفاع از میهن گفت: امروز تنها امید دشمن برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی، تفرقه افکنی است.

محمد حسن نامی

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ محمد حسن نامی در آیین یادواره 128 شهید منطقه دروازه ری قم در مسجد حضرت ولیعصر(عج) این شهر، اظهار داشت: دشمن توانایی حمله به کشور ما را ندارد، چراکه اگر توانایی این کار را داشت بارها و بارها این کار را انجام داده بود.

وی با اشاره به دشمنی های آمریکا و رژیم صهیونیستی با کشور ایران گفت: اگر روزی دست از پا خطا کنند، همه آنها را در کاخ شیشه ای خودشان نابود خواهیم کرد.

نامی در ادامه با اشاره به پدیده داعش و فلسفه پیدایش آن از سوی رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: آریل شارون نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، تئوری اقالیم را به منظور تقسیم کردن کشورهای اسلامی به اقلیم های کوچک ارایه کرد که تامین امنیت دائمی این رژیم، توسعه سرزمین های اسرائیل از نیل تا فرات، مالکیت منابع عظیم انرژی جهان در منطقه خاورمیانه و اشرافیت به مراکز فرهنگی جهان اسلام مانند مکه و مدینه از جمله اهداف چهارگانه آن بود.

وی افزود: رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای اروپایی به این نتیجه رسیدند که باید هر اقدامی علیه کشورهای اسلامی را از درون این کشورها آغاز کنند، از این رو موضوع داعش را از سال 1383 مطرح کردند.

نامی با بیان این که داعش توسط سازمان های موساد و سیا در عربستان، اردن و ترکیه سازماندهی شد، گفت: داعش در سه سال نخست ظهور خود فقط در عربستان سعودی بود و پدید آورندگان آن درصدد بودند در کشورهای منطقه از جمله سوریه و لبنان هفت اقلیم جدید درست کنند و در دو سال بعد این تعداد اقلیم به 11 اقلیم تبدیل شود، که خراسان و بخشی از سرزمین افغانستان و حتی تاجیکستان و بالاتر از آن نیز جز اقلیم نهم محسوب می شد و کار را آغاز نموده و به جایی رسید که تقریبا اکثر دمشق را اشغال کردند.

وی با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب به نیروهای مقاومت برای استفاده از تجربه های دفاع مقدس برای عقب راندن تکفیری ها از دمشق افزود: اگر تدبیر معظم له نبود، به طور حتم قم، تهران و بقیه شهرهای کشور وضعیتی بهتر از حلب سوریه نداشت.

نامی، جنگ داعش در سوریه و عراق را جنگ جهانی سوم در مقیاس کوچک توصیف کرد و افزود: آمریکایی ها تمام توان خود را به لحاظ تجهیزاتی، تسلیحاتی و پشتیبانی های مالی به کار گرفتند و مهمتر از آن کل فضای مجازی را که 70 درصد آن متعلق به صهیونیست هاست را برای آموزش، اطلاع رسانی و عضو گیری در اختیار داعش قرار دارند که خسارت های زیادی به ما وارد شد.

وی اضافه کرد: داعش همانند سیلی به راه افتاده بود و همه کشورها را با خود می برد و اگر قدرت نظام اسلامی، رشادت های سردار سلیمانی و شهیدان مدافع حرم نبود، هیچ کس نمی توانست با آن ها مقابله کند.

سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 30 آبان ماه 96 طی نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی، پایان سیطره شجره خبیثه داعش را اعلام کرد.

نامی در بخش پایانی سخنان خود ضمن هشدار نسبت به این که دشمن از طریق فضای مجازی در حال از بین بردن نهاد خانواده به عنوان هسته اصلی اجتماع است، گفت: با توجه به زیان ها و خسارت های وارد شده از سرویس های خارجی فضای مجازی همه باید از سرویس های داخلی استفاده کنیم.

کد خبر 408706

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha