سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان دانشگاه استرالیای غربی دریافتند دلفین‌های نر همواره با استفاده از یک سوت منحصر به فرد خود را معرفی می‌کنند

dolphin

 و با استفاده از همین روش دوستان و رقبا را در شبکه اجتماعی خود شناسایی می‌کنند. این ویژگی تاکنون به غیر از انسان در هیچ موجود دیگری دیده نشده است.

به گزارش ساینس الرت، سوت منحصر به فرد دلفین‌ها یک قابلیت مادرزادی نیست، بلکه آن ها در چند ماه ابتدای زندگی خود، توانایی تولید چنین صدایی را به دست آورده و یک سوت منحصر به فرد می‌سازند که کاربرد آن شباهت زیادی به نام انسان‌ها دارد. در واقع دلفین‌ها از این سوت برای معرفی خود یا از تکرار سوت سایرین برای مخاطب قرار دادن آن ها استفاده می‌کنند. پیش از این مشخص شده است که دلفین‌ها قادرند صدای سوت یکدیگر را حتی پس از بیست سال جدایی، به خاطر بیاورند. این قدرت حافظه و برچسب های صوتی منحصر به فرد، امکان ردگیری ارتباطات مختلف با سایر دلفین ها را به همراه سوابق این روابط برای آن ها فراهم می کند.

بر اساس این تحقیقات، برچسب های صوتی دلفین ها در شناسایی دوستان و رقبا در زمان جفت گیری، نقش اساسی ایفا می کند. همچنین دلفین ها از این برچسب های صوتی برای تقویت ارتباطات گروهی بهره می برند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Current Biology منتشر شده است.

کد خبر 407871

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha