همشهری آنلاین: مراجع عظام تقلید با صدور پیام‌هایی مردم را برای حضور پرشور، کوبنده و تحسین برانگیز در راهپیمایی روز جهانی قدس فراخواندند.

مراجع

به گزارش ایرنا، حضرات آیات عبدالله جوادی آملی، ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی، سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیام هایی بر ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی روزر قدس تاکید و مردم انقلابی ایران اسلامی و همه مسلمانان جهان را به حضور گسترده تر از گذشته در روز جهانی قدس امسال دعوت کردند.

آیت الله عبدالله جوادی آملی ازمراجع تقلید با صدور پیامی ضمن توصیه به حضور حداکثری آحاد مردم در راهپیمایی روز قدس، اظهار داشت: راهپیمایی روز قدس از بهترین توصیه‌های امام راحل(رضوان الله علیه) است که حضور همگان در این راهپیمایی هم تقویت عدل است و هم تضعیف ظلم، هم تقویت مظلوم است و هم تضعیف ظالم.

در این پیام آمده است: قدس به عنوان قبله اول مسلمین، نزدیک 70 سال است تحت سلطه ظالمان صهیونیسم مقهور آنهاست و در این مدت طولانی مردم این سرزمین از شهر و دیارشان رانده شدند. شرکت همگان در راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که روز قدس نامیده شد، برای حمایت از قبله اول مسلمین، اولاً؛ و حمایت از عقل و عدل، ثانیاً؛ و ظالم را سر جایش نشاندن، ثالثاً؛ و ده‌ها برکات دیگر را هم به همراه خواهد داشت.

این مرجع تقلید در پیام خود، آورده است: امیدواریم همگان در این آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که پیام امام راحل را احیا می‌کنند، در راهپیمایی شرکت نمایند. از ذات اقدس الهی مسئلت بکنیم آنچه صلاح و فلاح دنیا و آخرت این ملت است و آنچه صلاح و فلاح همه جوامع بشری است، خدای سبحان مرحمت کند.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید نیز راهپیمایی روز قدس را نشانه بیداری مسلمانان دانست و از مردم خواست در این حرکت تاثیرگذار اتحاد خود را به رخ جهانیان بکشند.

وی هدف دشمنان را محو هویت اسلامی بیت‌المقدس و جایگزینی هویت صیهونیستی به جای آن بیان کرد و افزود: توطئه دشمنان اسلام بیرون کردن صاحبان اصلی فلسطین از این خاک است که راهپیمایی روز قدس ابتکاری ارزشمند برای بی اثر کردن این توطئه ها خواهد بود.
این مرجع تقلید از مردم خواست با فرزندان خود در این حرکت تاثیرگذار حضور پیدا کرده و با سردادن شعار «القدس لنا» انزجار خود را از غصب فلسطین به گوش جهانیان برسانند.

آیت الله حسین نوری همدانی از دیگر مراجع تقلید نیز با اشاره به اقدام غیرقانونی در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: راهپیمایی امسال پرشور تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد.

وی افزود: روز قدس به عنوان یادگار ماندگار حضرت امام خمینی(ره) است و همه آحاد جامعه از پیر و جوان، زن و مرد باید در این حرکت جهانی شرکت کنند.

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید نیز ضمن تاکید بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: اسرائیل غده‌ای سرطانی است که در بیش از 70 سال گذشته قبله اول مسلمانان را اشغال کرده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه فلسطین به عنوان قبله اول مسلمین جایگاه والایی نزد مسلمین دارد، افزود: امام راحل با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام قدس، طرحی بزرگ را برای نابودی این رژیم جعلی برنامه‌ریزی کردند.

آیت الله سبحانی با تاکید بر اینکه همه مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس با شور و شعور شرکت کنند ادامه داد: اگر همه مسلمانان جهان در چنین روزی در راهپیمایی شرکت کنند، کمر این رژیم شکسته می‌شود.

آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید نیز در پیامی ضمن دعوت ازعموم ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی برای حضوری باشکوه در راهپیمایی روز قدس، آورده است: جمعه آخر ماه مبارک رمضان در هر سال یادآور ندای الهی امام خمینی رحمه الله درحمایت از مظلومین عالم مخصوصا ملت فلسطین است که سرزمین آنها در غصب صهیونیست غاصب قرار دارد.

پیام حاکیست: اشغال سرزمینی که جایگاه یکی از مقدس ترین مکانهای عبادی مسلمین است. ملت همیشه در صحنه ایران همه ساله با حضور خود در راهپیمایی روز قدس حمایت خود را از مظلومین عالم مخصوصا ملت فلسطین اعلام داشته است.

دربخش دیگری ازاین پیام آمده است: امسال هم همانند گذشته لزوم هوشیاری و بیداری ملت اسلامی احساس می شود. چرا که آمریکا و اذناب آنها با نقشه های شوم خود همانند انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف و کشتار مردم مظلوم غزه و ایجاد اختلاف و تفرقه در جامعه اسلامی سعی در مبارزه با اسلام دارند، لذا این اینجانب ملت ایران را به حضور در راهپیمایی روز قدس و همدردی با آلام ملتهای مظلوم جهان مخصوصا ملت فلسطین دعوت کرده و امیدوارم خداوند فرج حقیقی برای ملت‌های مظلوم حاصل کند.

کد خبر 407443

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha