همشهری آنلاین: بادبادک‌های آتش زای فلسطینیان در غزه طی هفته‌های گذشته ده‌ها هکتار از اراضی زارعی تحت اشغال شهرک نشینان صهیونیست را طعمه حریق کرده است.

بادبادک‌های آتش‌زا غزه

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری صهیونیستی 'واللا'، بادبادک‌های آتش زای فلسطینیان تنها در يكشنبه گذشته (14 خرداد) ، سه کیلومتر مربع از اراضی تحت کنترل شهرک نشینان را به آتش کشیده و خسارت‌های مادی و اقتصادی زیادی به بار آورده است.

بر اساس این گزارش، شهرک نشینان نگرانند که در صورت ورود این بادبادک‌های آتش زا به مناطق مسکونی، فاجعه‌ای بزرگ به وجود می‌آید.
آمارهای رسمی صهیونیست‌ها حاکی از آن است که 350 نقطه در منطقه موسوم به غلاف غزه از آغاز تظاهرات بازگشت ( 30 مارس/ 10 فروردین) در آتش سوخته است.

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی گفت: بادبادک های آتش زا تا کنون پنج میلیون شِکِل (هر شکل معادل 3.56 دلار) خسارت برجا گذاشته است.

آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در توییتی نوشت: ما به زودی و در وقت مناسب پاسخ بادبادک‌های آتش‌زا را به حماس خواهیم داد.

وی افزود: تاکنون 600 بادبادک آتش زا از غزه به سوی اراضی اسرائیلی پرتاپ شده که 200 عدد از آن‌ها باعث آتش سوزی شده است.

در همین حال، رووین ریولین رئیس جمهور رژیم صهیونیستی دوشنبه گذشته با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص بادبادک‌های آتش زا صحبت کرد.

کد خبر 407303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار