همشهری آنلاین: رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از طرح جنجالی عربستان سعودی برای تشکیل فدراسیون جنوب غرب آسیا متشکل از برخی کشورهای عربی و جنوب آسیا حمایت کرد.

شیخ سلمان

به گزارش ایرنا، اواخر اردیبهشت ماه سالجاری نشستی به ابتکار عربستان در جده برگزار شد و کشورهای کویت، بحرین، عمان، عراق، امارات، یمن، پاکستان، هند، بنگلادش، سریلانکا و مالدیو در این نشست برای تشکیل این اتحادیه به توافق رسیدند.

این طرح که نامی از ایران یا قطر در آن دیده نمی‌شود، بیانگر تلاش عربستان برای کشاندن رقابت سیاسی خود با دو کشور به زمین فوتبال است.

روزنامه پاکستانی نیوز اینترنشنال گزارش داد: «شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه» رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا  جمعه گذشته (4 خرداد) با عادل عزت رئیس فدراسیون فوتبال عربستان دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.

تشکیل فدراسیون جدید فوتبال جنوب غرب آسیا شامل فدراسیون‌های مناطق جنوب و غرب این قاره از جمله موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.

گزارش می‌افزاید: شیخ سلمان و عزت همچنین طرح جدید جام باشگاه‌های جهان را که از طرف جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) پیشنهاد شده است، بررسی کردند.

شیخ سلمان گفت: مذاکرات صریح و صمیمی در مورد تشکیل فدراسیون جنوب غرب آسیا داشتیم. من گفتم که هیچ مخالفتی با تشکیل این فدراسیون ندارم؛ مادامی که این فدراسیون یک نهاد فوتبالی خارج از ساختار منطقه «ای اف سی» باقی بماند.

رسانه پاکستانی در ادامه می‌نویسد: فدراسیون جنوب غرب آسیا احتمالا در حاشیه برگزاری جام کشورهای عرب حوزه خلیج فارس که جزو مسابقات «ای اف سی» نیست، آغاز به کار می‌کند، اما در خدمت هدف بزرگتر گردهم آوردن بسیاری از کشورهای عرب و حوزه خلیج فارس با هدف توسعه فوتبال است.

به گفته شیخ سلمان؛ عزت تایید کرد که تشکیل این فدراسیون هیچ تاثیری بر ساختار منطقه «ای اف سی» شامل شرق، غرب، جنوب، مرکز و «آ.سه.آن» (اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا) ندارد.

شیخ سلمان گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا از هر ابتکاری تا زمانی که از این فرایند پیروی کند، حمایت خواهد کرد.

وی افزود: در صورتی که از این فرایند درست، با شفافیت کامل و مذاکرات گسترده با همه ذینفعان پیروی شود، هیچ دلیلی برای حمایت نکردن از ایده‌ای که سطح فوتبال باشگاهی آسیا را بهبود می‌بخشد، وجود ندارد.

کد خبر 406593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار