همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد رتبه شهر پکن در فهرست آلوده‌ترین شهرهای جهان با توجه به از پا افتادن کارخانه‌های زغال سنگ به عنوان عامل اصلی آلودگی در این شهر از ۴۰ به ۱۸۷ رسیده است.

آلودگی هوا در چین

به گزارش ایسنا، پکن به آرامی طی چهار سال گذشته در حال عبور از عنوان آلوده‌ترین شهر جهان بوده است.

آلودگی هوا در 62 شهر چینی که توسط سازمان جهانی بهداشت مورد بررسی قرار گرفته‌اند بین سال‌های 2013 تا 2016 به طور متوسط 30 درصد کاهش یافته است.

مشکلات آلودگی هوا در چین اغلب به دلیل رشد سریع صنعتی کشور ایجاد شده اما احتمالا این مشکلات به دهه 50 میلادی باز می‌گردد.

کشور چین توسط رود هوآی به دو بخش تقسیم شده که دمای هوای قسمت شمالی در زمستان‌ها به زیر صفر می‌رسد. از این رو استفاده بسیار زیاد از زغال سنگ به عنوان سیستم گرمایشی در شهرهای شمالی این رود فاجعه آلودگی هوا در این بخش‌ها را به همراه داشته است.

به طوری که آلودگی ذرات ریز هوا در بخش‌های شمالی رود هوآی 40 درصد بیشتر از بخش‌های جنوبی بوده و این آلودگی مازاد باعث کاهش سه ساله امید به زندگی در مردم این بخش‌های شمالی شده است.

به گزارش گاردین، به همین دلیل جمعیت شهروندان چینی که برای هوای پاک‌تر به سرزمین‌های جنوبی این کشور مهاجرت می‌کنند رو به افزایش است.

کد خبر 406560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار