سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رئیس شورای شهر تهران گفت: نباید به اسم رقابت به تخریب و تقابل دست زده و شکاف‌های موجود در جامعه را تعمیق کنیم.

محسن هاشمی، رئيس شوراي شهر تهران صبح سه‌شنبه اول خرداد در سخنان خود در ابتدای جلسه شورای شهر تهران گفت: با توجه به برخورد جدید و افراط‌گرایانه آمریکا با مواضع صلح‌گرایانه ایران خصوصا در موضوع برجام که قطعا موج سرافکندگی سلطه‌گری در افکار عمومی جهان و سربلندی و ایستادگی ایران خواهد شد، برای تقویت قدرت ملی، همه جناح‌ها و جریان‌هاي سیاسی داخل کشور باید به جای کشمکش‌ وتفرقه به سمت وحدت بروند.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمي گفت: در آستانه دو حماسه بزرگ قرار داریم که توسط مردم آگاه، انقلابی و ... آفریده شد. سوم و دوم خرداد برای جامعه ایران یادآور لحظات شیرین و پرافتخاری از حماسه حضور است که جوانان جان برکف در سوم خرداد سال 60 در مسجد جامع خرمشهر جشن آزادسازی قطعه‌ای از کشور را برپا کردند و در دوم خرداد 76 نیز آحاد مردم در پای صندوق‌های رأی حد نصاب جدیدی از مشارکت مردمی و تثبیت مردم‌سالاری را رقم زدند.

او افزود: بین این دو پدیده جدایی وجود ندارد. همان نسلی که سوم خرداد 1360 را آفرید به همراه فرزندانشان دوم خرداد 76 را خلق کردند و اگر در یکی از این تاریخ‌ها اشغال خرمشهر خطر مشهود ارتش و قوای نظامی صدام،‌ ایران را تهدید می کرد در اتفاق دیگر یعنی خرداد 76 خطری نامشهود اما خطرناک‌تر یعنی ناامیدی مردم از صندوق‌های رأی و شکاف بین مردم و نظام جامعه را به چالش کشیده بود و به همین خاطر مقام معظم رهبری در پیام خود حضور بی‌سابقه مردم را حماسه و تضمین کننده مردم سالاری و اقتدار نظام نامیدند.

رئیس شورای شهر تهران تصريح كرد: مسئله مهم دراین حماسه برنده و یا بازنده شدن یکی از کاندیداها نبود. هر دو کاندیدای اصلی یعنی سید محمد خاتمی و علی اکبر ناطق نوری از چهره‌های ارزشمند و با سابقه انقلاب بودند و موضوع مهم دراین انتخابات اثبات قدرت رأی و تثبیت مردم سالاری با وجود ادعاهای دشمن انقلاب بود و امروز نیز برای حفظ انقلاب اسلامی و انتقال آن به نسل‌های آینده موظفیم که پیوند میان رأی مردم و اقتدار نظام را تقویت کنیم و پیوندها میان آزادی، استقلال، مردم سالاری و ... را حفظ کرده و اجازه ندهیم به اسم آزادی و یا اسلام در جامعه شکاف ایجاد شود.

او گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از مصادیق بارز نگاه وحدت‌گرا و فراتر از سلایق و دیدگاه‌های شخصی خود در مدیریت کشور بود. عملکرد ایشان در هفتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال 76 نشان داد که اگر ایشان در مقام یک شهروند رأی خود را به ناطق نوری دادند اما با آخرین خطبه نماز جمعه خود قبل از انتخابات و دستوارت اکید مبنی بر حفظ امانت رأی مردم در صندوق‌ها که بنده به عنوان مسئول بازرسی ویژه رئیس جمهور پیگیر بودم نقش تاثیرگذاری در جلوگیری از ناامیدی و قهر مردم با صندوق‌های رای داشت که نهایتا حماسه دوم خرداد رقم خورد.

هاشمي افزود:‌توجه داشته باشید سلایق شخصی در گرایش‌های سیاسی و فکری نباید بر وظایفمان غلبه کند.

کد خبر 406109

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha