همشهری‌آنلاین: یک عضو شورای شهر تهران بر لزوم ورود مجلس به موضوع تغییر نام شورای شهر تهران باتوجه به ایراد قانونی تاکید کرد.

حسن خلیل آبادی، عضو شوراي شهر در گفت وگو با ایسنا، در مورد سرانجام تغییر نام شورای شهر تهران به شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: شاهد یک اختلاف حقوقی هستیم و برخی معتقدند که از نظر حقوقی نمی‌توان شورای شهر تهران، ری و تجریش را به دلیل سه سیلابی بودنش انتخاب کرد چراکه شهر باید یک اسم داشته باشد.

خليل‌آبادي گفت: با این حال در تبصره ماده 12 صراحتا از شورای شهر تهران ، ری و تجریش نام برده شده است.این یک اشکال است که باید مجلس آن را رفع کند چراکه یا شهرری، شهر مستقلی است که نماینده و شورا مستقل می خواهد یا نه، هویت شهرری جز تهران است که مجلس باید آن را تعیین تکلیف کند.

او افزود: مجلس تکلیف را مشخص کند که یا شهرری شهرستان نیست و فرمانداري را منحل کنند یا اگر مستقل هست باید اسم شورا به شهر تهران، ری و تجریش تغییر کند.

عضو شورای شهر تهران با بیان این‌که شرایط استخوان لای زخمی داریم، گفت: در حال حاضر در سربرگ‌های شورای شهر به صورت حوزه انتخابیه نوشته شده شورای شهر تهران اما در پرانتز تهران، ری و تجریش نوشته شده و این شرایط دوگانه قابل قبول نیست و لازم است با ورود مجلس اصلاح شود.

کد خبر 405795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار