همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بیانیه‌های جانبدارانه و غیرسازنده دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در موضوعات منطقه‌ای را خلاف اهداف این سازمان خواند و آن را محکوم کرد.

قاسمی سخنگوی وزارت خارجه

به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه بهرام قاسمی در واکنش به بیانیه ضد ایرانی اخیر یوسف بن احمد العثیمه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی که در حمایت آشکار از اقدام سخیف دولت آمریکا در خروج از برجام صادر شد، آن را محکوم کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران افزود: بیانیه‌ غیرمسئولانه و ناشیانه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی کاملاً خارج از شرح وظایف نامبرده، ناقض اصل بی‌طرفی دبیرخانه و هماهنگ با سیاست ضد اسلامی دولت آمریکا، رژیم صهیونیستی و دولت عربستان سعودی صادر شده است و گامی دیگر در تضعیف اعتبار و جایگاه این سازمان است.

قاسمی خاطرنشان کرد:'العثیمه' پیش از این نیز با عدم درک صحیح اوضاع حساس منطقه و جهان اسلام و بویژه جایگاه موثر و تعیین کننده سازمان همکاری اسلامی در مبارزه با رژیم صهیونیستی و حمایت از آرمان آزادی فلسطین و قدس شریف، موضع‌گیری‌های جانبدارانه و غیرسازنده‌ای نسبت به تحولات منطقه داشته است و به ایشان توصیه می‌کنیم بیش از این به موضع گیری‌های جانبدارانه به نفع استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی ادامه ندهد.

وی با اشاره به ابراز نگرانی‌های کشورمان نسبت به مواضع دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در فرصت‌های مختلف که موجب نقض مشهود بیطرفی دبیرخانه سازمان شده است، و همچنین درخواست‌های مکرر اعضاء برای اصلاح ساختار و مقررات آن، بار دیگر بر پیشنهاد ایران برای برگزاری نشست اعضای سازمان در بالاترین سطح ممکن در محلی خارج از عربستان به منظور رسیدگی به سوءاستفاده‌های رژیم مزبور از میزبانی سازمان تاکید کرد.

در پی اعلام خروج آمریکا از توافق هسته ای دبیر کل سازمان همکاری اسلامی دبیرکل سازمان همکاری اسلامی گفت که توافق هسته‌ای ایران در تحقق امنیت و صلح در منطقه تاثیرگذار نبوده است.

کد خبر 405107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار