یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که یک‌شنبه ۱۶ اردیبهشت بارش در ۱۵ استان کشور شدید می‌شود، از تداوم بارش‌ها خبر داد.

احد وظیفه، مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و داده‌های هواشناسی، ۱۶ اردیبهشت رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، تهران، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و سواحل دریای خزر ادامه دارد.

احد وظيفه گفت: امروز برای استان‌های واقع در مرکز،‌ شمال شرق و شرق، رگبار، رعد و برق و برخی نقاط باد و گردو خاک پیش بینی می‌شود. شدت بارش امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،‌ زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز، قزوین، گیلان، غرب تهران، شمال سمنان و کرمان زياد است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: تا بعد از ظهر دوشنبه 17 ارديبهشت بارش در مناطق غربی کشور کاسته می‌شود و تنها در نواحی مرکز و شمال شرق و شرق رگبار باران و رعد و برق و وزش باد ادامه خواهد داشت. همچنین طی امروز و فردا شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه افزود: از اواخر وقت دوشنبه  ۱۷ اردیبهشت سامانه بارشی دیگری از سمت غرب وارد کشور می‌شود و طی روز سه شنبه برای استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به تدریج استان‌های واقع در مرکز، ارتفاعات البرز و تهران رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و برای مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:‌ شدت بارش در روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان،‌ ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز، قزوین و غرب تهران زياد خواهد بود.

وظیفه در مورد شرایط جوی تهران گفت: فردا آسمان تهران کمی ابری در بعد از ظهر نیمه ابری، خواهد بود. همچنین در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی روز آینده ۲۸ و ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان اظهار کرد: آب و هوای تهران در روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت کمی ابری تا نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد و در بعضی ساعات رعد و برق پیش بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای هوای تهران در این روز ۲۶ و ۱۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.

کد خبر 404636

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha