همشهری‌آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که یک‌شنبه ۱۶ اردیبهشت بارش در ۱۵ استان کشور شدید می‌شود، از تداوم بارش‌ها خبر داد.

احد وظیفه، مدير كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و داده‌های هواشناسی، ۱۶ اردیبهشت رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، تهران، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و سواحل دریای خزر ادامه دارد.

احد وظيفه گفت: امروز برای استان‌های واقع در مرکز،‌ شمال شرق و شرق، رگبار، رعد و برق و برخی نقاط باد و گردو خاک پیش بینی می‌شود. شدت بارش امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،‌ زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز، قزوین، گیلان، غرب تهران، شمال سمنان و کرمان زياد است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: تا بعد از ظهر دوشنبه 17 ارديبهشت بارش در مناطق غربی کشور کاسته می‌شود و تنها در نواحی مرکز و شمال شرق و شرق رگبار باران و رعد و برق و وزش باد ادامه خواهد داشت. همچنین طی امروز و فردا شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه افزود: از اواخر وقت دوشنبه  ۱۷ اردیبهشت سامانه بارشی دیگری از سمت غرب وارد کشور می‌شود و طی روز سه شنبه برای استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به تدریج استان‌های واقع در مرکز، ارتفاعات البرز و تهران رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و برای مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:‌ شدت بارش در روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان،‌ ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز، قزوین و غرب تهران زياد خواهد بود.

وظیفه در مورد شرایط جوی تهران گفت: فردا آسمان تهران کمی ابری در بعد از ظهر نیمه ابری، خواهد بود. همچنین در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی روز آینده ۲۸ و ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان اظهار کرد: آب و هوای تهران در روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت کمی ابری تا نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد و در بعضی ساعات رعد و برق پیش بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای هوای تهران در این روز ۲۶ و ۱۷ درجه سانتیگراد خواهد بود.

کد خبر 404636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار