دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از راه‌اندازی مدرسه استارتاپ‌ها در این دانشگاه خبر داد.

استارت آپ

به گزارش فارس، محمدعلی زارع چاهوکی با اشاره به اینکه موضوع کارآفرینی یکی از اولویت‌های اصلی ما در سال جاری برای دانشجویان است، اظهار داشت: به دنبال شعار امسال مبنی بر حمایت از کالای داخلی پیگیر امضای تفاهم‌نامه‌هایی با شرکت‌های خصوصی هستیم تا دانشجویان در حین تحصیل و پس از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار شده و به عنوان یک کارآفرین در کشور خدمت کنند.

وی با اعلام این خبر که با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسیده است تا بر اساس آن دانشجویان به طرح‌‌های کارورزی دعوت شوند، تأکید کرد: دانشجویان می‌توانند با گذرندان دوره‌های کارورزی، مهارت‌های لازم در رشته‌های مورد علاقه خود را دنبال کنند و به همین منظور طرح‌های مختلف مهارتی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران درباره برگزاری هفته کارآفرینی نیز تأکید کرد: دانشجویان دانشگاه تهران طرح‌های مختلفی برای کسب و کار ارائه کرده‌اند که این طرح‌ها نیز از سوی دانشگاه به نمایش درمی‌آید تا در راستای ایجاد اشتغال مورد حمایت قرار گیرد.

زارع چاهوکی با اشاره به اینکه باید زمینه‌های تخصصی برای تولیدات علمی مبتنی بر فضای کسب و کار برای دانشجویان فراهم شود، گفت: این موضوع کمک می‌کند تا در فضای اقتصادی کشور تولیدات علمی با صنعت ارتباط تنگاتنگی پیدا کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، در پاسخ به این سؤال که آیا برنامه‌ای برای حمایت از استارتاپ‌های دانشجویان دارید یا خیر، گفت: هم‌اکنون پیگیر هستیم تا مدرسه استارتاپ‌ها در دانشگاه تهران راه‌اندازی و فعال شود اما در این حوزه بخش‌های مختلفی از جمله دانشکده کارآفرینی فعال هستند و پارک علم و فناوری دانشگاه با ارشاد معاونت فرهنگی از حمایت‌ها و مشاوره‌های بخش‌های مختلف استفاده خواهند کرد.

  • کارورزان دانشجویی مدرک معتبر بین‌المللی می‌گیرند

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در پاسخ به این سؤال که آیا مهارت‌آموزانی که از سوی دانشگاه تهران به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی می‌شوند، گواهینامه معتبر که دارای اعتبار بین‌المللی باشد، دریافت خواهند کرد یا خیر، تصریح کرد: دوره‌هایی در دانشگاه تهران در حال برگزاری است که برای تکمیل آن و آماده‌سازی بیشتر دانشجویان نیازمند برگزاری دوره‌هایی از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای هستیم که در نهایت افراد گواهینامه‌های معتبر مهارتی با تأیید دانشگاه تهران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور دریافت خواهند کرد.

زارع چاهوکی در پایان با تأکید براینکه باید جایگاه فرهنگ را در میان مسئولان و سیاستگذاران تقویت کنیم، گفت: زمانی می‌توانیم در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی موفق باشیم که مشارکت تمام دانشگاهیان را با فرهنگ‌سازی انجام شده داشته باشیم.

کد خبر 404210

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha