همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: در نامه‌ای به وزیر علوم از وی خواستیم تا دانشگاه غیرانتفاعی این امکان را داشته باشد که تعداد زیادی از اساتید بازنشسته دانشیار و استاد را جذب کند.

به گزارش فارس، علی آهون‌منش‌ رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: جلسه شورای مرکزی دانشگاه غیرانتفاعی برگزار شد و بر این اساس تصمیم گرفتیم تا در نامه مجدد به وزیر علوم، تحقيقات و فناوري بخواهیم که دانشگاه غیرانتفاعی این امکان را داشته باشد تا تعدادی از اساتید بازنشسته دانشیار و استاد را جذب کند.

وی افزود: از طرفی وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به ما اعلام کردند که برای ارائه رشته‌های جدید باید حداقل یک دانشیار و دو استادیار معرفی کنیم که دانشیارها عضو دانشگاه دولتی هستند و ما نمی‌توانیم آنها را معرفی کنیم ولی با توجه به اینکه سقف پاداش بازنشستگی، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های دولتی محدود شد و نزدیک به هزار نفر تقاضای بازنشستگی دادند از وزیر علوم خواستیم که به دانشگاه غیرانتفاعی اجازه دهد تا بتوانیم این اساتید را جذب کنیم.

آهون‌منش گفت: البته ما بخش خصوصی هستیم و به همین دلیل مقررات دانشگاه دولتی برای جذب اساتید بازنشسته نباید در دانشگاه ما لحاظ شود.

وی درباره حذف نام «غیرانتفاعی» از این دانشگاه، گفت: چند سال است که در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حذف نام غیرانتفاعی جلسه گذاشته می‌شود که هنوز جوابی ندادند و ما می‌خواهیم به وزیر نامه‌ای بنویسیم که این مسأله سریع‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

کد خبر 403300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار