همشهری آنلاین: امام جمعه مشهد گفت: هتک حرمت امام رضا(ع) انجام شده و در مقام خوانندگی یک آوازه‌خوان، زن‌ها روسری‌های خود را برمی‌دارند و این فجایع کنار گنبد امام رضا(ع) انجام می‌گیرد اما هیچ مسئولی ککش نمی‌گزد جز دو مسئول از قوه قضائیه که قاطعانه وارد عمل می‌شوند.

امام جمعه مشهد

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های نمازجمعه 31 فروردین‌ماه در حرم امام رضا(ع)، اظهار کرد: علت این که روز ولادت سیدالشهدا(ع) به فرمان امام(ره) روز پاسدار نام گرفت این است که سپاه پاسداران در حقیقت امتداد سپاه سیدالشهدا(ع) در کربلا است و پاسدار در سپاه پاسداران همان نقشی را دارد که اصحاب سیدالشهدا در روز عاشورا در سپاه اباعبدالله(ع) داشتند.

علم‌الهدی با بیان این‌که امسال روز پاسدار امتیاز دیگری نیز دارد که مقارن با روز تأسیس سپاه پاسداران است، عنوان کرد: روز دوم اردیبهشت سال 58، سالروز تأسیس سپاه پاسداران است که امسال با روز میلاد امام سجاد(ع) همزمان شده است. رسالت اصلی سپاه پاسداران به عنوان محور اقتدار نظام اسلامی و انقلاب، پاسداری از تداوم انقلاب مقدس اسلامی است.

وی افزود: پاسداران در واقع پاسدار تداوم انقلاب اسلامی هستند و تا امروز هم سپاه در برابر تمام جریاناتی که می‌خواستند انقلاب را براندازی کنند، ایستادگی کرد. این که امام فرمودند «اگر سپاه نبود، کشور نبود» یعنی اگر سپاه نبود، انقلاب نبود که کشور بماند زیرا از بعد از پیروزی انقلاب تمام حرکت‌ها و توطئه‌هایی که دشمن داشت از جنگ تحمیلی هشت ساله تا تجزیه کشور در اقلیم کردستان، ترکمن‌صحرا و خلق عرب، نهاد مقدس سپاه پاسداران بود که به مقابله با دشمن برخاست و اجازه نداد انقلاب براندازی شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به این‌که امروز سه جریان در کشور با سپاه مسأله دارند، تصریح کرد: جریان اول ضد انقلاب و وابسته به استکبار است که می‌خواهد انقلاب را برگرداند اما سپاه اجازه نمی‌دهد. جریان دوم، جریان سیاسی داخلی عده‌ای قدرت‌یاب و فرصت‌طلب است که می‌خواهند در مملکت به قدرت برسند و با به قدرت رسیدن، کشور انقلابی را کشور غیر انقلابی پایگاه رفاه، لذت و عیاشی خود قرار دهند. این افراد همه جا و در گوشه و کنار مقابل سپاه می‌ایستند. جریان سوم نیز جریان انقلابیون خسته شده از انقلاب هستند که نمی‌خواهند انقلاب را ادامه دهند و چون نمی‌توانند از سهم خود چشم‌پوشی کنند و سپاه نیز از سهم‌خواهی آن‌ها جلوگیری می‌کند، بنابراین با سپاه مسأله دارند.

وی ادامه داد: رسالت اصلی و محوری سپاه در عمر 39 سالگی سپاه، حفظ و تداوم انقلاب و مقابله با هر جریانی است که بخواهد انقلاب را زیرورو، براندازی و یا مصادره کند. بزرگترین توطئه امروز دشمن برای مصادره و براندازی انقلاب، کشیدن سفره دین از زیر پای مردم است. سپاه نباید بگذارد دشمن سفره دین را از زیر پای مردم بکشد. باید ارزش‌ها، ملاک‌ها، عظمت، قدرت و توسعه و معالم دین را با همه جانبازی‌ها و فداکاری‌ها در دنیا حفظ کند.

علم‌الهدی گفت: ما امروز در کشور و جامعه دچار مشکل هستیم. پلیسی در اجرای مأموریت خود اشتباه و خطا کرده و باید پیگیری شود اما به یک باره تمام دستگاه‌ها و حتی مجلس شورای اسلامی که معبد و پایگاه توسعه دین است، فریاد می‌زنند که پس از این دیگر کسی با بی‌حجاب برخورد نکند. این ندا ضد قرآن و امر به معروف و نهی از منکر است که سیدالشهدا(ع) برای آن خون خود را نثار کردند. خطای خطاکار باید جبران شود اما نیروی انتظامی که در مهالک مختلف به فریاد نظام و انقلاب در همین سال 96 رسیده، نباید با خطای یک مأمور آن هم در زمینه یک منکر شرعی زیر سؤال قرار بگیرد. برای حمایت از یک خانم بی‌حجاب تمام دستگاه‌های کشور راه می‌افتد.

امام جمعه مشهد با بیان این‌که در شهر امام رضا(ع)، فاجعه اسفباری در بازار این شهر به راه انداختند، عنوان کرد: جز خواهران ایثارگر غیرت‌مند، برادران دارای غیرت دینی و برخی مسئولان قوه قضائیه فرد دیگری از مسئولان، به روی خود نمی‌آورد. من در گذشته بیان کرده بودم که امام رضا(ع) امروز نیز غریب الغربا است.

وی افزود: هتک حرمت امام رضا(ع) انجام شده ودر مقام خوانندگی یک آوازه‌خوان، زن‌ها روسری‌های خود را برمی‌دارند و این فجایع کنار گنبد امام رضا(ع) انجام می‌گیرد اما هیچ مسئولی ککش نمی‌گزد جز دو مسئول از قوه قضائیه که قاطعانه وارد عمل می‌شوند. این رسالت سپاه است که امروز از ارزش‌ها دفاع کند. تا روزی که بسیج غیرت‌مند و سپاه قدرت‌مدار در کشور داریم، نمی‌توانید سفره دین را از زیر پای مردم بکشید.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: فردی در مشهد مسئول می‎شود که ابتدا حکم خادمی او را امام رضا(ع) امضا کند تا امام رضا(ع) حکم خادمی شما را امضا نمی‌کردند نمی‌توانستید مسئول شوید. این درست است که خادم امام رضا(ع) در جوار حرم ایشان فجایع، جنایات و گناه را ببیند و عکس العمل نشان ندهد؟ این دور از مقام خادمی شما برای حضرت رضا(ع) است.

وی ادامه داد: شما متدین هستید و وظیفه حداقلی یک بنده خدا این است که در برابر گناه و غضب خدا عکس‌العمل نشان دهد. فروشگاهی که می‌خواهد لباس زنانه بفروشد، فروشگاه خود را با این فسق و فجور افتتاح می‌کند. شما به عنوان خادم امام رضا(ع) نباید از خود عکس العمل نشان دهید؟ این مایه تاسف است. انقلاب و رهبری ما از محور اقتداری به نام سپاه پاسداران برخوردار است. محور اقتدار ما سپاه و بسیج غیرت‌مند هستند که با کمال قدرت جلوی این مفاسد، ناهنجاری‌ها و آن‌ها را خواهند گرفت.

کد خبر 403196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی