چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: در پی تهدید دونالد ترامپ مبنی بر پاسخی شدید و قریب‌الوقوع به سوریه در پی انتشار گزارش‌هایی ادعایی درباره حمله شیمیایی در دوما در غوطه شرقی دمشق ارتش سوریه در تمامی سطوح به حالت آماده باش درآمد.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان دولت اين كشور به خبرگزاری فرانسه گفت: نیروهای نظام سوریه و نیروهای هم‌پیمان از دو شب گذشته در راستای رویارویی با حمله‌هاي احتمالی که غربی‌ها علیه سوریه تهدید کرده‌اند، به حالت آماده‌باش درآمده و به این وضعیت ادامه می‌دهند.

رامی عبدالرحمان گفت: فرماندهی ستاد ارتش سوریه از اواسط نیمه شب گذشته به مدت ۷۲ ساعت تمامی بخش‌های نظامی را به حالت آماده باش درآورده است. فرودگاه‌ها و پایگاه‌های نظامی در تمامی مناطق تحت کنترل دولت سوریه از جمله دمشق در آماده‌باش و تحت تدابیر امنیتی هستند.

به گزارش ایسنا، او افزود: این تدابیر در راستای مقابله با تهدیدهاي خارجی‌ست و تدابیر پیشگیرانه در نظر گرفته شده و آموزش‌های لازم برای استقرار سریع نیروها داده شده‌است.

از زمان انتشار اولین گزارش‌ها درباره حمله شیمیایی در سوریه و گرفتن انگشت اتهام به سمت دمشق، نظام سوریه این اتهام‌ها را ساختگی خواند.

بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: هدف از این اتهام‌هاي باطل فراهم کردن فضا برای حمله نظامی علیه سوریه است.

کد خبر 402524

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha