همشهری آنلاین: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: از ۲۵ اسفند تاکنون ۴ هزار تن پرتقال و سیب در استان عرضه شده است.

Food products

به گزارش مهر به نقل از صدا و سیما، کریم ذوالفقاری با اشاره به اینکه ۶ هزار تن پرتقال و سیب برای تامین تنظیم بازار میوه عید در سردخانه‌های استان تهران ذخیره‌سازی شد افزود: از ۴ هزار تن پرتقال و ۲ هزار تن سیب تاکنون ۶۰ درصد آن معادل ۴ هزار تن عرضه شده است.

وی گفت: پرتقال با قیمت هر کیلو ۱۸۰۰ تومان و سیب دماوند قرمز و زرد نیز با قیمت هر کیلو ۲۷۰۰ تومان در ۲۸۰ جایگاه در صنوف بازارچه‌های نوروزی، میادین میوه و تره‌بار و جایگاه‌های موقت در سطح استان توزیع می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: توزیع سیب و پرتقال براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا ۱۵ فروردین ادامه دارد؛ چنانچه سیب و پرتقال ذخیره شده تا پانزدهم فروردین تمام نشود توزیع ادامه خواهد داشت.

وی افزود: چنانچه مازاد میوه ذخیره شده داشته باشیم بنا بر درخواست دیگر استان‌ها مازاد را در اختیار این استان‌ها قرار خواهیم داد اما اولویت با استان تهران است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: دلیلی برای کاهش قیمت نیست و میوه عید با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در حال توزیع است.

ذوالفقاری افزود: از ۹ هزار تن برنج وارداتی ذخیره‌سازی شده تاکنون هفت هزار تن با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه شده است و قیمت عرضه آن به عمده فروش با قیمت عرضه به مصرف‌کننده تفاوت کمی دارد.

وی درباره شرایط بازار تخم مرغ در استان تهران گفت: شرکت پشتیبانی امور دام تاکنون ۶۵۰۰ تن تخم مرغ با قیمت هر شانه ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان وارد و توزیع کرده است و محدودیتی برای توزیع وجود ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: برای تامین نیاز بازار از ۲۵ اسفند تاکنون ۱۵۰۰ تن گوشت مرغ منجمد و ۶۰۰ تن گوشت گرم مرغ در استان توزیع شده است.

ذوالفقاری درباره تنظیم بازار گوشت قرمز در ایام تعطیلات گفت: تاکنون ۶۰۰ تن گوشت گوساله منجمد و ۵۰ تن گوشت تازه گوسفندی وارداتی توزیع شده است و این طرح تا پایان فروردین ادامه دارد.

کد خبر 401405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار