همشهری آنلاین: دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در پیام به اصطلاح نوروزی خود به مردم ایران؛ به طرح مجدد ادعاهای واهی خود علیه مقامات کشورمان پرداخت.

ایسنا نوشت: ترامپ در این پیام با تبریک نوروز به تمام کسانی که آغاز بهار را جشن می‌گیرند، تصریح کرد: تاریخچه نوروز در ایران ریشه دارد جایی که کشور پرافتخار برای هزاران سال با قدرت فرهنگ و استقامت مردمش از پس چالش‌های بزرگ بر آمده است.

او در ادامه با فرافکنی اقدام به طرح اتهامات تکراری خود علیه مقامات ایران کرده است.

ترامپ در حالی در این پیام برای مردم ایران آرزوی سالی خوب کرده که دولت او از زمان روی کار آمدن محدودیت‌های جدی برای ورود ایرانیان به این کشور قائل شده و در یکی از سخنرانی‌هایش مردم ایران را تروریست خواند.

بر اساس این گزارش، طی سال‌های اخیر، روسای جمهور آمریکا به مناسبت نوروز پیامی را منتشر می‌کنند و ترامپ نیز در این چارچوب پیامی منتشر کرده و به نظر می‌رسد که هدف عمده او از این پیام، عقده‌گشایی علیه ایران بوده است.

همچنین جان سالیوان معاون وزیر امور خارجه آمریکا، نیز در پیامی با تبریک فرا رسیدن نوروز به تمام کسانی که این ایام را جشن می‌گیرند، به مسائل داخلی ایران در دی ماه اشاره و اقدام به دخالت در امور داخلی ایران کرد.

کد خبر 401273

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha