همشهری‌آنلاین: پایگاه خبری دیپلماسی مدرن مطلبی را منتشر کرده که بر اساس آن گروه کلاه‌ سفیدها نقش فعالی در کمک به تروریست‌ها و پیشبرد اهداف غرب در سوریه دارد.

پیشتر یک روزنامه‌نگار فرانسوی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این  کشور اعلام کرده بود گروه کلاه‌ سفیدها ادعا می‌کند که در روز به امدادرسانی می‌پردازد اما در شب اقدام‌هاي تروریستی انجام می‌دهد.

به گزارش ایسنا،سازمان پزشکان سوئدی نیز پیشتر هشدار داده بود که این گروه جنایت‌های هولناکی علیه مردم سوریه انجام داده‌است.

جیمز لوموزوریه، افسر سابق سازمان اطلاعات انگلیس مارس ۲۰۱۳ گروه کلاه‌ سفیدها را در ترکیه تأسیس کرد و این گروه از سوی غیرنظامیان محلی تأسیس نشده است.

این افسر اذعان کرده بود که ۳۰۰ هزار دلار به عنوان حمایت اولیه از انگلیس و آمریکا دریافت کرده تا بعدا به ۱۰۰ میلیون دلار برسد و این پول از سوی نهادهای غیردولتی غربی و کشورهایی از شورای همکاری خلیج فارس و تعدادی از کشورهای اروپایی جمع‌آوری می‌شد.

در ادامه مطلب  سايت "ديپلماسي مدرن" آمده‌است:کلاه‌ سفیدها نقش اصلی در تلاش‌های تبلیغاتی علیه دولت سوریه داشته و اسنادی را درباره وقوع حمله‌هاي شیمیایی که ادعا می‌شود ارتش سوریه آن را انجام داده، جعل می‌کرد.

کد خبر 400789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =