همشهری آنلاین: بر اساس اعلام پلیس انگلیس به دنبال حمله به سفارت ایران در لندن چهار نفر بازداشت شدند.

پلیس

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، درپی حمله تعدادی از حامیان آیت الله شیرازی به سفارت ایران در لندن و پایین کشیدن پرچم ایران چهار نفر توسط پلیس بازداشت شدند.

سخنگوی پلیس لندن دراین باره گفت که چهار نفر  به اتهام وارد آوردن خسارت و ورود غیرقانونی به محوطه دیپلماتیک بازداشت شدند.

به گفته پلیس به هیچ فردی در جریان این اتفاق آسیبی وارد نشد و مهاجمان پس از سه ساعت اعتراض و حضور در ساختمان سفارت توسط پلیس بازداشت شدند.

«حمید بعیدی نژاد» سفیر ایران در انگلیس در حساب توئیتری خود نیز نوشته بود: تعداد اندکی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن تعرض کردند و با شکستن پرچم در حال شعار علیه مقامات کشور و لعن عایشه، ابوبکر، عمر و عثمان هستند. به هنگام ورود آنها با چماق و قمه دیده شدند. پلیس در محل حاضر شده است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران دراین باره گفت: سفیر انگلیس در تهران نیز ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس گفت: پلیس ضدشورش انگلیس در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. وی گفت تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمده است.

 

 

کد خبر 400459

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha