جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: در پی مسمومیت جاسوس سابق روسیه در انگلیس، لندن قصد دارد در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شرکت نکند.

مسمومیت جاسوس روس در انگلیس

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، انگلیس آماده است تا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تحریم کند. ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، حاضر است تا درخواست بایکوت کردن جام جهانی را به خاطر مسموم کردن سرگئی اسکریپال جاسوس، دخترش یولیا و نیک بایلی (مامور پلیس) در لندن را ارائه دهد. اسکریپال و دخترش اکنون در کما به سر می برند و پزشکان معتقد هستند احتمال کمی وجود دارد تا آنها به هوش آیند. از طرفی بایلی می تواند صحبت کند اما پزشکان نمی‌دانند این سم چه تاثیراتی بر بدن او خواهد گذاشت.

اسکاتلند یارد تلاش می‌کند تا بفهمد رابطه مستقیمی بین دولت روسیه و این مسمویت‌ها وجود دارد یا نه. نمایندگان بریتانیایی از این قضیه به شدت عصبانی هستند. کریس برایانت، عضو حزب کاگر در این باره گفت: وزرای کشور باید سفیر روسیه را فرا بخوانند و از او بپرسند در این قضیه دخالت داشتند یا نه. چگونه این گاز اعصاب وارد کشور شده است. این گاز از طریق یک دیپلمات وارد شده است یا نه. آیا می توانیم اطمینان داشته باشیم دیگر از این سم وجود ندارد.

همچنین امبر راد، وزیر داخلی انگلیس، خواستار پیگیری این موضوع شد.

فیفا که در شرایط ناآرامی به سر می‌برد دوباره با یک بحران جدید رو به رو شد. این سازمان پیش از این با قطع رابطه عربستان و امارات با قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ مواجه شده بود.

 

کد خبر 400387

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها