همشهری آنلاین: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: اساس استراتژی آمریکا سیاست زور است که این سیاست در منطقه غرب آسیا با شکست مواجه شده است.

سیدیحیی صفوی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ،سرلشکر پاسدار سیدیحیی صفوی این موضوع را روز یکشنبه در محفل انس و مودت فرماندهان و مدیران پیشکسوت سپاه نینوای استان گلستان مطرح کرد .

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با دولت آمریکا مقابله می کردند خاطرنشان کرد: هم اکنون مقام معظم رهبری هم مقابل زیاده خواهی های دولت آمریکا ایستاده اند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: تدابیر راهبردی مقام معظم رهبری زمینه را مهیا ساخت تا روسیه به میدان سوریه وارد شود و روس ها پشتیبانی هوایی خوبی را در عملیات های آزادسازی شهرهای سوریه انجام دادند.

وی اظهار داشت : در عملیات حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به مقر تروریست های تکفیری داعش در دیرالزور، هواپیماهای بدون سرنشین نیروی هوافضای سپاه در شب به پرواز درآمدند و مختصات اهداف را تعیین کردند و موشک های ما نیز به صورت دقیق به اهداف تعیین شده اصابت کردند که این نشان دهنده دقت و قدرت موشکی بالای ما است.

سرلشکر صفوی گفت در حوزه پهپاد و موشک در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ضمن تبیین رقابت های استراتژیک در منطقه غرب آسیا با تأکید بر آخرین تحولات سوریه گفت :به ندرت می توان منطقه ای را در مقیاس جهانی به اهمیت غرب آسیا پیدا کرد که لایه های ژئوپلیتیک، ژئواکونومیک و ژئواستراتژی در آن جمع شده باشد.

وی افزود: این منطقه هم اکنون محل رقابت ژئواستراتژیک قدرت های جهانی و منطقه‌ای است که سوریه یکی از عرصه های بروز و ظهور این رقابت است.

وی با بیان اینکه هدف مثلث اسقاط سوریه بعد از 85 ماه عقیم مانده است،گفت:از همان ابتدا مقصود اصلی آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی، اتحادیه اروپا، عربستان، امارات، اردن و ترکیه ایجاد بحران در منطقه و هدف قرار دادن استقلال، هویت ملی، تمامیت ارضی و نابودی تمامی زیر ساخت های عرصه‌های سوریه بوده که با شکست حداکثری مواجه شدند.

سرلشکر صفوی با تأکید بر اینکه آمریکایی ها به صورت مستقیم و خارج از حقوق بین الملل و بدون اعتنا به شورای امنیت سازمان ملل به سوریه لشکرکشی کرده اند،گفت : امیدواریم دولت ،ارتش و نیروهای مردمی سوریه آنها را از شرق فرات بیرون برانند و تمامیت ارضی خودشان را حفظ کنند.

وی خاطرنشان کرد:اگرچه ارتش سوریه و محور مقاومت باید به عملیات های پیروزمندانه خودشان ادامه بدهند ،اما از نظر اینجانب در ادامه جهاد مسلحانه مردم و ارتش و دولت مقاومت بشار اسد راه حل سیاسی را هم بایستی دنبال کند.

وی با تأکید بر اینکه از نظر حقوق بین الملل هم آمریکا و هم ترکیه به سوریه تجاوز و حاکمیت ملی سوریه را نقض کرده اند، افزود:اساس استراتژی آمریکا سیاست زور است که این سیاست در منطقه غرب آسیا با شکست مواجه شده است.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از سیاسیون و مسئولانی که دچار سوء عاقبت شدند، عاقبت بخیری را امری مهم برای پاسداران دانست و با برشماری راه های کسب عاقبت بخیری گفت:اولین راه این است که خودتان را در بعد اندیشه و تفکر، ثابت قدم در صراط مستقیم الهی بدارید. رابطه خودتان را با خدا، قرآن، نماز جماعت، مساجد، علماء تقویت و ایمان و اعتقادات اسلامی را در خودتان حفظ کنید.

وی ادامه داد:از اخلاق و رفتارتان با همسر، فرزندان و همسایگانتان و عموم مردم مراقبت کنید. شما پاسداران از بطن جامعه و از میان همین مردم برخاستید و تا آخرین لحظه عمرتان باید مردمدار و مردمیار باشید، ما هرچه داریم از شهدا و مردمی است که حقیقتاً بزرگترین مدافع انقلاب اسلامی هستند.

سرلشکر صفوی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری پس از حماسه راهپیمایی 22 بهمن سال 1396 یادآوردی کرد :مقام معظم رهبری در آخرین جمله آن پیام، فرمودند مسئولان از مردم عقب نیفتند. واقعا مردم پای کار انقلاب هستند اما گویا برخی از مسئولان در حوزه کارآمدی و خدمت به ویژه نسبت به محرومان و طبقات ضعیف از مردم عقب افتاده اند.

وی با بیان خاطره ای از امام خمینی(ره) که به فرزندشان مرحوم حاج احمد فرمودند همان طور که سیب از درون کِرم می افتد، انقلاب ما هم ممکن است از درون آسیب ببیند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به حدی قدرتمند شده است که دشمنان خارجی از جمله آمریکایی ها نمی توانند از بیرون به ما حمله کنند، به همین دلیل آنها برای ایجاد ناامنی در داخل کشور سرمایه گذاری و برنامه ریزی کرده اند و موریانه‌هایی که ممکن است درون انقلاب اسلامی بیفتند همان نفوذی هایی هستند که در برخی از دستگاهها نفوذ کرده اند.

کد خبر 399963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =