همشهری‌آنلاین: رئیس جمهور ترکیه در سخنانی که در مقابل حامیان حزب حاکم عدالت و توسعه در جنوب ترکیه ایراد کرد، با طرح این ادعای تاییدنشده که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مسئول کشتن حدود دو میلیون تن از مردم سوریه با سلاح‌های کلاسیک و شیمیایی است، نسبت به این مسئله ابراز تعجب کرد که جهانیان در کنار نظام سوریه ایستاده و از اسد دفاع می‌کنند.

رجب طیب اردوغان، رئيس‌جمهور تركيه تاکید کرد که کشورش "در کنار ظلم نایستاده و نخواهد ایستاد و به ظالمان نیز یاری نخواهد رساند، بلکه همچنان از حقوق ستم‌دیدگان دفاع کرده و برای یاری رساندن به آنها تلاش می‌کند".

اردوغان همچنین به عملیات موسوم به "شاخه زیتون" که توسط ترکیه در شمال سوریه انجام مي‌شود، اشاره کرد و گفت: این عملیات تا زمان پاکسازی کامل این منطقه از "گروه‌های تروریستی" ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از روسیا الیوم، او گفت، عملیات شاخه زیتون منطقه عفرین را به صاحبان واقعی آن باز خواهد گرداند؛ همانطور که این امر در جریان عملیات "سپر فرات" رخ داد و ارتش ترکیه و همپیمانانش شهرهای الراعی، جرابلس و الباب در سوریه را از داعش بازپس گرفتند.

اردوغان به شدت از حمایت برخی از طرف‌های بین‌المللی از گروه‌های تروریستی در منطقه انتقاد و تاکید کرد: از مسافت ۱۱ هزار کیلومتری به منطقه ما می‌آیند و حقوق‌هایی را به تروریست‌ها می‌پردازند. اگر شما همپیمان ما هستید، دست به اقدام‌هايی بزنید که با روحیه ائتلاف با ما هم‌خوانی داشته باشد و اگر همپیمان ما نیستید، این مسئله را علناً اعلام کنید.

کد خبر 399352

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha