همشهری آنلاین: وزیر علوم از ارائه تسهیلات ویژه، خصوصا در جذب اعضای هیأت علمی برای واحدهای تک جنسیتی خبر داد و گفت: به زودی جزئیات بیشتر به اطلاع واحدهای مربوطه می‌رسد.

به گزارش مهر، منصور غلامی وزیر علوم، تحقيقات و فناوري در دیدار با رییس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم با ارائه گزارشی از استمهال (تمدید مهلت) ستاد آمایش و روند تطبیق مجوز رشته‌ها، بر اعلام نیازهای هیأت علمی دانشگاه‌ها که در هفته‌ گذشته به چند مرحله تاخیر در برگزاری فراخوان جذب انجامید، بر اين نکات تاکید کرد:

  • فراخوان‌های جذب اعضای هیأت علمی باید برابر جدول زمانی مصوب و به صورت منظم برگزار شود و تعویق و تاخیر مهار گسیخته در آن مورد قبول نیست.
  • بخش‌های گسترش و ستاد آمایش که قبلا برای تطبیق مجوزها بر اعلام نیاز دانشگاه‌ها درخواست مهلت کرده بودند، باید بررسی‌های خود را هرچه سریعتر به پایان رسانند و مرکز جذب اعضای هیأت علمی مکلف است قبل از پایان بهمن ماه نظرات آنان را اخذ و فراخوان را اعلام کند.
  • در صورتی که مسئولین ستاد آمایش همچنان نتوانستند نتایج قطعی خود را اعلام کنند، مرکز جذب بر اساس نورم و روال گذشته فراخوان را برگزار کند.
  • برای جذب اعضای هیأت علمی در واحدهای غیرانتفاعی و در واحدهای وابسته به دستگاه‌های اجرایی نباید محدودیتی در جذب اعضای هیأت علمی اعمال شود و این بخش‌ها می‌توانند توسعه مورد نظر خود را در بخش جذب اعضای هیأت علمی با رعایت سایر مقررات انجام دهند.
  • وزارت علوم برای واحدهای تک جنسیتی تسهیلات ویژه‌ای را خصوصا در جذب اعضای هیأت علمی مورد نظر دارد که به اطلاع واحدهای مربوطه خواهد رساند.
  • دانشگاه‌ها و موسساتی که قبلا برای افرادی که جایابی بورس داده‌اند و آن افراد بورسیه که در حال حاضر از تحصیل فراغت یافته‌اند، باید این افراد را در رقابت عادلانه با سایر متقاضیان فراخوانی (بدون شرکت آنان در فراخوان) شرکت دهند و در صورتیکه این فارغ‌التحصیلان کف حد نصاب شایستگی‌های هیأت علمی را کسب کردند جذب آنان باید در اولویت باشد.
کد خبر 398581

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha