همشهری آنلاین: جنجال بر سرمرگ کارتن خواب ها در پاریس و لندن باعث شده است تا شهرداری پاریس و لندن تدابیر ویژه ای برای کمک به آنها درنظر بگیرند.

مرگ ۲۰ کارتن خواب درپایتخت فرانسه | جنجال بر سرمرگ کارتن خواب ها در پاریس و لندن

به گزارش يورونيوز، در یک دهه اخیر تعداد کارتن خواب و بی‌خانمان‌ها در پایتخت‌های مهم اروپایی از جمله پاریس و لندن افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است.

به همین دلیل مقامات شهرداری ها در این دو پایتخت اروپایی تصمیم گرفته اند قاطعانه با این بحران انسانی کلان شهرها مبارزه کنند.

در همین راستا نزدیک به ۲۰۰۰ نفر مددکار اجتماعی که نزدیک به ۱۷۰۰ آنها را افراد داوطلب تشکیل می دادند در سراسر شهر پاریس از روز جمعه به کمک کارتن خواب‌ها رفته اند.

کمک ها در چارچوب طرح شهرداری پاریس، همیاری با محرومان، انجام می گیرد.

ان ایدالگو، شهردار پاریس می گوید کمک به کارتن خواب‌های شهر پاریس در زمره اولویت‌های اصلی اوست. از دست چنین پروژه هایی برای کمک به کارتن خواب‌ها پیشتر در کلان شهرهایی از جمله نیویورک، مکزیکو و بروکسل انجام شده است.

در شش هفته گذشته نزدیک به بیست کارتن خواب در خیابان‌های پاریس جان باخته اند. در حالي که عمر متوسط در جامعه فرانسه ۸۰ سال مي باشد ولي عمر متوسط در ميان کارتن خواب‌ها از ۴۸ سال تجاوز نمي کند.

همزمان مرگ یک کارتن خواب در ایستگاه متروی وست مینیستر، پارلمان بریتانیا، باعث شده است تا بار دیگر مساله کارتن خواب‌ها در لندن رسانه‌ای شود و موضوع انتقادات مخالفان شهرداری و همچنین دولت محافظه کار بریتانیا.

در حالیکه در سراسر بریتانیا در سال ۲۰۰۵ تنها ۴۰۰ نفر کارتن خواب بودند امروز این تعداد به بیشتر از هشت هزار نفر رسیده است. روزنامه گاردین چاپ لندن می نویسد در صورت ادامه سیاست‌های فعلی دولت بریتانیا تا سال ۲۰۳۰ تعداد بی‌خانمان‌ها می تواند از ۳۰ هزار نفر در این کشور تجاوز کند.

طبق سرشماری‌های دولتی در سال گذشته میلادی تعداد افراد بی‌خانمان بیشتر از ۳۰۰ هزار نفر در سراسر بریتانیا بوده است. نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر از این تعداد افراد بی‌خانمان را جوانان و کودکان تشکیل می دهند.

بحران پناهجویان در سالهای اخیر به مشکلات اضافه کرده است و در برخی موارد موجب تنش‌های فراوان میان پناهجویان بی‌خانمان و کارتن خواب‌ها شده است. مثلا در فرانسه، بسیاری از احزاب راست گرای افراطی، از جمله جبهه ملی، که تا قبل از بحران پناهجویان اصلا دغدغه کارتن خواب‌ها را نداشته اند امروز در نفی حضور سیاست‌های مهاجرتی ادعا می کنند که تمام بودجه کمک به کارتن خواب‌ها امروز صرف پناهجویان می شود. البته بارها شهرداری پاریس بارها این اتهامات را انکار کرده است.

کد خبر 398565

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha