همشهری آنلاین: معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهردار تهران تدابیر اتخاذشده برای انضباط مالی سازمان‌های تابعه را تشریح کرد و گفت از این پس همه شرکت‌های و سازمان‌های وابسته به شهرداری باید درآمد خود را به خزانه واریز کنند.

حجت الله میرزایی

حجت الله میرزایی، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهردار تهران در رابطه با نبود انضباط مالی در موسسات و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران با تاکید بر اینکه این مساله مربوط به ساختار و تشکیلات شهرداری می‌شود، گفت: بخش زیادی از انضباط مالی در بودجه امسال دیده شده است و این موسسات و شرکت‌ها موظفند همه درآمدهای خود را به خزانه واریز کنند.

او ادامه داد: به علاوه هیچ سازمانی حق تهاتر درآمد با هزینه‌ را ندارد، در مراحل بعدی در قالب یک برنامه برای شفافیت‌های مالی سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته اقدامات جدی‌ صورت خواهد گرفت. بعلاوه این شرکت‌ها و سازمان‌ها موظف شدند همه قراردادهای بالای یک میلیارد تومان را در سایت شهرداری قرار دهند تا امکان رصد کردن وجود داشته باشد.

میرزایی در واکنش به این سوال که آیا تاکنون تصمیم به انحلال هیچ شرکتی توسط معاونت برنامه‌ریزی بودجه گرفته شده است، پاسخ منفی داد و افزود: در راستای اصلاح ساختار تشکیلاتی و سازمانی شهرداری پیشنهاد تجمیع، تلفیق ، انحلال و تخفیف واحدهای جدید مطرح می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران با اشاره به انتقادات کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورا به کاهش بودجه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: بر اساس ابلاغیه شورا که چارچوب تعیین بودجه را برای ما مشخص کرده بود، بخش زیادی از بودجه غیرماموریتی را از بخش اجتماعی و فرهنگی حذف کردیم و به عنوان جایگزین باید معاونت اجتماعی و فرهنگی یا کمیسیون مربوطه ردیف اضافه می‌کرد. ما به عنوان معاونت برنامه‌ریزی نمی‌توانیم خودمان پیشنهاد فعالیت ردیف جدید بدهیم، اما هیچ پیشنهادی هم به ما ارائه نشد.

 

کد خبر 398312

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها