همشهری آنلاین: معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس‌جمهوری در اهواز گفت: مشکل گرد و غبار در جنوب شرق این کلانشهر ظرف ۲ سال آینده به طور کامل حل می‌شود.

مشکل گرد و غبار جنوب شرق اهواز ظرف ۲ سال آینده حل می‌شود

به گزارش ایرنا، رضا ویسه در حاشیه بازدید از طرح‌های مقابله با ریزگرد در کانون‌های فوق بحرانی جنوب شرق اهواز در جمع خبرنگاران افزود: امسال در حدود 19 هزار هکتار از اراضی فوق بحرانی جنوب شرق این شهر طرح مقابله با گرد و غبار انجام شده است.

وی با تاکید بر این که کانال 47 کیلومتری موسوم به کانال مهندس پور شریف ظرف 2 روز آینده افتتاح می‌شود یادآور شد: با رهاسازی آب در این کانال عملیات نهال کاری سرعت بیشتری می‌گیرد.

معاون هماهنگی و نظارت جهانگیری خاطر نشان کرد: تمام امکانات کشور بسیج شد تا این کانال ظرف مدت زمان اندکی با وجود موانع بسیاری از قبیل لوله‌های آب، گاز، نفت و خطوط راه‌آهن به بهره‌برداری برسد.

ویسه در پاسخ به این پرسش که چرا عملیات مقابله با گرد و غبار سرعت بیشتری ندارد گفت: کاشت و رشد نهال‌ها نیازمند تامین آب است، اگر امسال شرایط بارندگی بهتر بود قطعا سرعت کار ما نیز افزایش می‌یافت.

معاون نظارت و هماهنگ‌کننده معاون اول رئیس جمهوری روز سه‌شنبه به همراه استاندار خوزستان از بخش‌هایی که این طرح اجرا شده یا درحال اجراست در مناطق باوی در شمال شرق اهواز و داریون میان آب شوشتر بازدید کرده و از نزدیک در جریان ابعاد و مسائل پیش روی اجرای کامل این طرح قرار گرفت.

کد خبر 397238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار