مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک شرکت معماری در پاریس به تازگی یک خانه درختی لوکس طراحی کرده و این خانه را در نوک یک درخت بلوط نصب کرده است.

ساخت خانه‌های لوکس در نوک درختان خانه درختی

به گزارش مهر، شرکت ‌Atelier LAVIT می‌گوید خانه یادشده را با الهام از آشیانه پرندگان طراحی کرده و قصد دارد در آینده امکان استفاده از آنها در قالب هتل‌های زنجیره‌ای درختی را مورد مطالعه قرار دهد.

تولید خانه قابل نصب بر روی تنه درخت یک چالش جدی است و طراحی این خانه‌ها به صورت کاربردی در عین حفظ راحتی کار ساده‌ای نیست. اما شرکت فرانسوی از پس این کار برآمده است.

خانه یادشده به شکل یک کابین ۲۳ متر مربعی طراحی شده و جنس آن عمدتا از چوب است. لذا افراد در زمان حضور در آن تصور می‌کنند که به طور طبیعی در حال زندگی در درخت هستند. سوار کردن یا جمع کردن این خانه‌ها آسیبی به درختان زنده وارد نمی‌کند. زیرا در تولید آن علاوه بر چوب از فیبرهای طبیعی، پشم گوسفند و کنف و غیره استفاده شده است.

شرکت سازنده می‌گوید چوب‌های مورد استفاده در ساخت این خانه‌ها در برابر پوسیدگی هم مقاوم هستند. در درون این خانه مبلمان چوبی، شیشه‌های بزرگ سرتاسری برای مشاهده مناظر باشکوه اطراف، دو تخت خواب، اتاق تعویض لباس، حمام کامل و تراسی در پشت بام وجود دارد.

تماشای محیط اطراف از نمای ۳۶۰ درجه مهم‌ترین مزیت تراس این خانه درختی است. با استفاده از یک نردبان درختی ایمن می‌توان فاصله این درخت تا زمین را طی کرد. قیمت هر یک از این خانه‌ها ۱۲۰ هزار یورو است.

کد خبر 397047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار