همشهری آنلاین: اتحادیه جهانی کشتی، ایران را به عنوان میزبان رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال (امیدهای) جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی معرفی کرد.

Wrestling

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پی ارائه طرح ایران مبنی بر "برگزاری مشارکتی"مسابقات کشتی در دنیا و ارائه آن طی دو مرحله در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی که در نهایت به تایید فدراسیون جهانی رسید، ایران به عنوان میزبان پيكارهای زیر 23 سال جهان در نوامبر سال 2020 میلادی معرفی شد.

بر اساس طرح "برگزاری مشارکتی"، ایران در سال 2020 میلادی میزبانی مسابقات کشتی آزاد را برعهده دارد و فنلاند میزبان رقابت‌های کشتی فرنگی و زنان زیر 23 سال جهان خواهد بود.

کشتی ایران از سال 2002 میلادی و پس از الزامی شدن همزمانی برگزاری مسابقات کشتی آزاد، فرنگی و زنان نتوانسته بود میزبانی رقابت‌های جهانی را برعهده بگیرد که این امر با پیگیری فدراسیون کشتی و اجرایی شدن طرح "برگزاری مشارکتی" محقق شد.

گفتنی است هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در نشست خود در شهر بوداپست مجارستان (سال ٢٠١٦) و مجددا در نشست هیات رئیسه در پاریس (سال ٢٠١٧) طرح ارائه شده از سوی ایران مبنی بر برگزاری مشترک مسابقات بین‌المللی را تصویب کرد.

در نشست مذکور نماینده ایران با اشاره به کاهش میزان متقاضیان میزبانی مسابقات بین‌المللی کشتی در دنیا به دلیل محدودیت‌های مالی و اجرایی، طرح برگزاری مشترک رویدادهای بین‌المللی کشتی به صورت مشارکتی میان کشورهای متقاضی را ارائه کرد که اعضای هیات رئیسه اتحادیه جهانی آن را تایید کرده و قابل اجرا دانستند.

 

کد خبر 396008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار