همشهری آنلاین: گلمن‌ساچ آمریکا پیش‌بینی خود برای میانگین قیمت نفت در سال جاری میلادی را، به ۶۲ دلار در هر بشکه افزایش داد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: بانک گلمن ساچ آمریکا اعلام کرد بهای نفت خام به دلیل افزایش تقاضا و پایبندی بالای اعضای اوپک به توافق کاهش تولید در ماه‌های آینده، فراتر از پیش‌بینی از قبل انجام گرفته این بانک، خواهد بود.

در همین حال گلمن ساچ اعلام کرد: برآورد می‌شود که میانگین قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۶۲ دلار در هر بشکه بوده و این رقم برای نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا به ازای هر بشکه ۵۷.۵ دلار باشد.

البته قیمت نفت برنت چند روز پیش، به مرز ۷۰ دلار در هر بشکه رسید که از سال ۲۰۱۴ میلادی یعنی همزمان با سقوط آزاد بهای آن، تجربه نشده بود.

همچنین قیمت نفت به دلیل تلاش اوپک و روسیه برای کاهش تولید از ژانویه سال گذشته میلادی به بعد، افزایش پیدا کرده است و ترکیب این موضوع با بهبود تقاضای نفت منجر به رشد ۱۵ درصدی طلای سیاه از اوایل دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بعد شده است.

گلمن ساچ اعلام کرد که در سطح فعلی قیمت نفت، منحنی رشد به خوبی میل صعودی را نشان می‌دهد که می‌تواند منجر به افزایش تدریجی در اکتشاف بیشتر تولیدکنندگان شود.

این بانک آمریکایی اعلام کرد که انتظار می‌رود پوشش ریسک در سال ۲۰۱۸ میلادی نسبتا بیشتر بوده و تمایل کشورهای تولیدکننده نفت برای پوشش ریسک افزایش داشته باشد.

کد خبر 395747

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha