همشهری آنلاین: سازمان ملل اعلام کرد: بیش از ۲۲ میلیون یمنی به کمک فوری نیاز دارند، زیرا خطر قحطی به دلیل درگیری‌های داخلی در این کشور افزایش یافته است.

سازمان ملل: بیش از ۲۲ میلیون یمنی نیاز به کمک فوری دارند

به گزارش ايرنا، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که در گزارش جدید 'دفتر هماهنگی امور انسانی' وابسته به سازمان ملل (OCHA) اشاره شده که 22 میلیون و 200 هزار یمنی (76 درصد جمعیت) در این کشور فقیر به کمک فوری نیاز دارند.

این دفتر تاکید کرد که در طول شش ماه گذشته یک و نیم میلیون نفر به نیازمندان یمنی اضافه شده است.

در ادامه این گزارش آمده است که خطر گرسنگی 8 میلیون و 400 هزار تن را در یمن تهدید می کند که این رقم در سال 2017 میلادی 6 میلیون و 800 هزار تن بوده است.

این ارقام بیش از نیمی از استان های یمن را در برگرفته و از 95 منطقه 72 منطقه بیشتر در معرض خطر گرسنگی قرار دارند.

در این گزارش همچنین آمده است: بیش از 1500 مدرسه در یمن خسارت دیده و یا در نتیجه درگیری های مداوم در طول سه سال گذشته، به طور کامل تخریب شده و برخی از مدارس نیز از سوی نیروهای مسلح اشغال شده است.

سازمان ملل سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که یمن شاهد بدترین بحران انسانی در جهان است.

عربستان در سال 2015 میلادی با تشکیل ائتلاف عربی به یمن که فقیرترین کشور عربی در منطقه خاور میانه است، حمله کرد، تا 'عبد ربه منصور هادی' را که از مقام ریاست جمهوری استعفا داده و به عربستان گریخته بود، به حاکمیت بازگرداند.

حملات ائتلاف عربی به یمن بیش از 8 هزار و 750 کشته و 51 هزار زخمی برجای گذاشته و موجب آوارگی و قحطی و گرسنگی مردم این کشور شده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز اخیرا اعلام کرد که شیوع بیماری 'وبا' در این کشور از آوریل گذشته تا کنون منجر به مرگ بیش از 2 هزارو 200 تن شده است.

کد خبر 395688

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha