همشهری آنلاین: وزیر کشور با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های مرتبط باید نقش خود را نسبت به مسائل اجتماعی به خوبی ایفا کنند، گفت: نیروی انتظامی در حوادث اخیر با تدبیر، مدارا و هوشمندی وظیفه خود را به خوبی انجام داد.

رحمانی فضلی

به گزارش ایرنا از وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه گردهمایی فرماندهان و معاونان نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در این جلسه نیز در خصوص حوادث و موضوعاتی که در سال جاری با آنها مواجه بودیم از جمله موضوع انتخابات، اربعین، واقعه کوروش، موضوع اقلیم کردستان و مسائل منطقه ای مرتبط با آن، زلزله کرمانشاه و حوادث و اتفاقات اخیر بحث و تبادل نظر شد که نیروی انتظامی در هر 5 مورد با شایستگی و هوشمندی توام با مدارا و خویشتنداری برخورد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این جلسه نیز بر توجه جدی تر به موضوعات و مسائل اجتماعی تاکید شد، افزود: شرایط و تنش‌های اجتماعی موضوعات دفعی و خلق‌الساعه نیستند بلکه انباشت نارضایتی‌ها در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی هستند که در شرایط خاص منجر به تنش می‌شود.

رئیس شورای امنیت کشور تصریح کرد: بنابراین پیش‌بینی، پیشگیری و پاسخگویی دقیق به مطالبات و برخورداری از هوشمندی لازم در مقابل روش‌ها و شیوه‌های دشمنان، آشنایی با عملکرد فضای مجازی و آمادگی‌های میدانی و آموزش آنها قطعاً مواردی هستند که نه تنها نیروهای امنیتی و انتظامی بلکه همه نیروهایی که در مسائل اجتماعی نقش دارند از وزارت ارشاد گرفته تا وزارت رفاه باید نقش خود را به خوبی ایفا کنند تا دیگر شاهد اینگونه مسائل نباشیم.

وزیر کشور تصریح کرد: در حوادث اخیر نیز نیروی انتظامی با تدبیر، مدارا و هوشمندی وظیفه خود را به خوبی انجام داد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در این جلسه نیز درخصوص مسائل و اتفاقات سال جاری بحث و تبادل نظر شد، افزود: با تجربیاتی که اندوخته شده مدلی برای رویارویی با اینگونه مسائل طراحی خواهد شد.

کد خبر 395561

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha