شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: روزنامه الکترونیکی سبق عربستان نوشت، ۱۱ شاهزاده سعودی بعد از اعتراض به دو حکمی که مقامات دولتی عربستان طی مرحله‌ اخیر صادر کرده‌اند، بازداشت شدند.

بازداشت ۱۱ شاهزاده سعودی معترض

به گزارش ايسنا به نقل از این روزنامه سعودی، منابع گفتند، این ۱۱ شاهزاده اقدام به تجمع مقابل "قصر الحکم" (یکی از کاخ‌های تاریخی قدیمی) کرده و خواستار لغو دستور سلطنتی شدند که در زمینه توقف پرداخت قبض برق و آب شاهزادگان از سوی دولت بود.

آنها همچنین خواستار پرداخت جریمه نقدی در خصوص حکم قصاصی شدند که در حق یکی از پسرعموهایشان صادر شد. حتی بعد از اینکه مطلع شدند درخواست‌شان اشتباه بوده کاخ مذکور یعنی قصر الحکم را ترک نکردند لذا به گارد سلطنتی دستور داده شده تا مداخله و آنها را بازداشت کند. این تجمع به رهبری شاهزاده (س.ع.س) بود و شاهزاده‌ها بعد از بازداشت به زندان الحائر منتقل شدند تا مورد محاکمه قرار بگیرند.

روز گذشته در پی انتشار اطلاعاتی مبنی بر اینکه شاهزاده‌ها باید قبض آب و برق کاخ‌هایشان را بپردازند اخباری از بازداشت تعدادی از شاهزاده‌ها منتشر شد.

شاهزاده‌ای که شاهزادگان درباره حکم قصاص صادره در حق او پرداخت جریمه نقدی را مطالبه‌ کرده‌اند ترکی بن سعود بزرگ است. او اولین فرد از خاندان سلطنتی است که در پرونده کیفری اعدام شد.

حکم قصاص او سال گذشته میلادی اجرا شد.

 

کد خبر 394724

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha