پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به شدت از استیو بنن، مشاور ارشد سابق خود انتقاد کرد.

ترامپ بنن

ترامپ در این بیانیه گفت: استیو بنن هیچ ارتباطی با من و ریاست‌ جمهوری‌ام ندارد. وقتی او اخراح شد، نه تنها کارش بلکه عقلش را هم از دست داد.

یورونیوز می‌گوید وی همچنین تاکید کرده است که آقای بنن زمانی عهده دار کمپین ریاست جمهوری او شد که در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان پیروز شده و نامزد رسمی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری بود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین مشاور سابق خود را به انتشار اخبار دروغ برای «مهم جلوه دادن» خود متهم کرد و گفت که «نقش او در پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بسیار کم بود اما نقش پررنگی در شکست جمهوری خواهان در انتخابات سنا در ایالت آلاباما داشت.»

بنن، پسر رئیس جمهوری آمریکا را به دلیل ملاقات با یک وکیل روس «خائن» خوانده بود. مشاور ارشد پیشین رئیس جمهوری آمریکا در کتاب خاطراتش به نام آتش و خشم: کاخ سفید ترامپ که قرار است هفته آینده به بازار بیاید ملاقات پسر ترامپ با یک مقام روس را «ضدسیاست» و «خیانت» خوانده که «باید به گوش اف بی آی» می‌رسید.

این مجادله لفظی میان رئیس جمهوری آمریکا و استراتژیست سابقش در حالی شدت می‌گیرد که یک دادستان ویژه احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را بررسی می‌کند. دیدار پاول منافورت، داماد و پسر دونالد ترامپ با یک وکیل روس به نام ناتالیا وسلنیتسکایا در مرکز این تحقیقات قرار دارد.

ترامپ پیش‌تر گفته بود که این دیدار تنها «چند دقیقه» طول کشید و این وکیل روس که ادعا می‌کرد با کرملین در ارتباط است «هیچ اطلاعات ارزشمندی نداشت».

کد خبر 394531

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار