همشهری آنلاین: حساب توییتری بئاتریکس فون اشتوخ، یکی از نمایندگان راست افراطی مجلس آلمان به دلیل «نقض قوانین مربوط به نشرمحتوای نفرت‌پراکن» به طور موقت مسدود شد.

حساب توییتری نماینده مجلس آلمان به دلیل نشر محتوای نفرت‌پراکن مسدود شد

به گزارش يورونيوز، حساب توییتری بئاتریکس فون اشتورخ، نماینده مجلس آلمان و عضو حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان (آ.اف.د.)» به طور موقت و به مدت ۱۲ ساعت به دلیل «نقض قوانین مربوط به محتوای نفرت‌پراکن» مسدود شد.

وی در توییتی در شب سال نو میلادی نوشته بود: «چه اتفاقی در این کشور در حال رخ دادن است؟ چرا یک سایت رسمی پلیس از ایالت نوردراین-وستفالن به عربی توییت می‌کند؟ آیا گمان کردید که می‌توانید وحشیگری و تجاوز گروهی مردان مسلمان را تسکین بخشید؟»

توییت وی اشاره به ماجرای آزار جنسی شماری از زنان در شب سال نوی میلادی در سال ۲۰۱۵ در کلن و برخی شهرهای دیگر آلمان داشت. شماری از مردان مهاجر به دلیل آزار و اذیت جنسی زنان، محکوم شدند.

این توییت در حالی از سوی وی نوشته شد که پلیس کلن شب سال نو میلادی را شبی آرام و شبیه به یک آخر هفته عادی توصیف کرده است.

توییتر این پیام بئاتریکس فون اشتورخ را حذف کرد اما وی تصویر (اسکرین شات) آن را درصفحه فیسبوک خود منتشر کرد.

براساس قوانین توییتر، انتشار پیام‌های مبتنی بر تبعیض قومی و نژاد و مذهبی و نفرت‌پراکن این شبکه اجتماعی ممنوع است.

آلیس وایدل، رهبر حزب آ.آف.د. نیز برابر این برخورد توییتر واکنش نشان داد و آن را سانسور در جهت متوقف کردن موضع و عملکرد حزبش در برابر مهاجران خواند.

کد خبر 394502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =