همشهری آنلاین: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: مردم در دقایق اولیه بعد از زلزله در صورتی که به شبکه اینترنت دسترسی دارند به جای ازدحام و ایجاد ترافیک در شبکه تلفن همراه از شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر دیتا مانند تلگرام استفاده کنند.

تلگرام در زلزله

مسعود الهامی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره عملکرد پیام رسان‌های شبکه اجتماعی و به خصوص تلگرام در زمان زلزله گفت: با توجه به بحران‌های ایجاد شده، استفاده مردم از شبکه‌های اجتماعی در زمان بحرانی مانند زلزله اقدام بسیار مناسبی است و من نیز با این مسئله موافق هستم چرا که پس از زمین لرزه‌ها شبکه ارتباطی اینترنت نسل سوم و چهارم در دسترس بودند و شبکه‌های اجتماعی به مردم با سرعت بالایی سرویس ارائه می‌کردند.

مسعود الهامی با اشاره به ارتباطات گفت: مردم در دقایق اولیه وضعیت بحران مانند زلزله در صورتی که به شبکه اینترنت دسترسی دارند به جای ازدحام و ایجاد ترافیک در شبکه تلفن همراه از شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر دیتا مانند تلگرام استفاده کنند چرا که ظرفیت پهن باند بالاتر از ظرفیت شبکه های صوتی است.

وی تاکید کرد: طراحی و ایجاد شبکه رادیویی VHF یکپارچه در استان‌ها برای مدیریت بحران و ارتباطات پایدار در زمان وقوع بحران هایی مانند زلزله ضروری است.

کد خبر 394207

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار