همشهری آنلاین: رئیس کل بانک مرکزی بار دیگر نسبت به خرید و فروش بیت‌کوین هشدار داد و گفت: بانک مرکزی در تلاش است تا امنیت‌های نسبی را در این زمینه برقرار سازد.

bitcoin

به گزارش مهر به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، ولی‌الله سیف، درباره خرید فروش ارزهای رمزی و به خصوص بیت‌کوین در کشور، اظهار داشت: بانک مرکزی نسبت به خرید و فروش این ارزها هشدارهای لازم را به مردم می‌دهد و در کنار آن نیز در تلاش است تا امنیت‌های نسبی در این رابطه ایجاد شود.

در این میان، در سراسر جهان دیدگاه‌های مختلفی نسبت به خرید و فروش ارزهای رمزی وجود دارد به گونه‌ای که برخی کشورها مانند ایالات متحده و انگلیس نسبت به خرید و فروش این ارز روی خوش نشان داده و برخی دیگر از کشورها نظیر روسیه موضع منفی خود را رسما اعلام کرده‌اند. اما برخی کشورها مثل ایران تاکنون موضع مشخصی برای معامله این ارزها نشان نداده‌اند.

در همین حال، بحث خرید و فروش بیت‌کوین که یکی از انواع ارزهای رمزی است، در کشور بیش از پیش جدی شده و حتی برخی صرافی‌ها نیز اقدام به خرید و فروش بیت‌کوین می‌کنند و مردم هم با توجه به سودآوری و بالارفتن قیمت این ارز طی روزهای اخیر، اشتیاق زیادی برای خرید این ارز دارند.

در عین اینکه مردم به معامله این نوع ارز روی خوش نشان داده‌اند اما مسئولین هیچگونه چراغ سبزی برای معامله بیت‌کوین نشان نداده و حتی شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در تازه‌ترین اظهارنظر خود خرید و فروش بیت‌کوین از سوی کارگزاری‌ها را تخلف عنوان کرد.

سازمان بورس و اوراق بهادار در حال بررسی وضعیت بیت‌کوین برای ورود به اقتصاد کشور بوده و هنوز در این مورد به نتیجه نرسیده است؛ بنابراین اگر کارگزاری‌ها اقدام به خرید و فروش محصولات کنند، تخلف کرده‌اند.

کد خبر 394085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی