همشهری آنلاین: رئیس یازدهمین کنگره پزشکی لیزر ایران با اشاره به نگرش‌های افراطی نسبت به درمان‌های لیزری گفت: بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد درمان‌هایی که با لیزر انجام می‌شود اغراق آمیز است.

به گزارش فارس، رضا فکرآزاد در حاشیه یازدهمین کنگره پزشکی لیزر ایران گفت: در فضای مجازی از ساده انگاری مردم سوء استفاده می‌شود. لیزر یک تکنولوژی پیچیده است ولی متاسفانه در جامعه می‌گویند هر کاری را که با لیزر انجام می‌دهند قطعاً خوب است، اما اینچنین نیست. باید به دنبال این باشیم که لیزر به درمان‌های ما کمک کند.

وی افزود: از نگرش‌های افراطی نسبت به درمان‌های لیزری سوء استفاده می‌شود و راهکار آن این است که مردم از پزشک معتمد خود بپرسند و یا اینکه از چند پزشک پرس و جو کنند.

وی همچنین تصریح کرد: همچنین مردم می‌توانند از شبکه بهداشت منطقه خود نیز اطلاعات صحیح را درباره پزشک خود به دست آورند و یا اینکه با مراجعه به سایت انجمن پزشکی لیزر هم می‌توانند پزشک معالج خود را شناسایی و ارزیابی کنند.

رئیس کنگره پزشکی لیزر ایران گفت: بیش از 50 تا 60 درصد کارهایی که با لیزر انجام می‌شود اغراق آمیز است. در بعد آموزش لیزر نیز ضعیف هستیم و می‌بایست آموزش لیزر در پزشکی را در کوریکلوم آموزشی بگنجانیم.

فکرآزاد ادامه داد: طرح ملی آموزش لیزر در پزشکی برای 10 سال آینده اجرایی خواهد شد. ما باید از تجربیات دیگران در حوزه لیزر استفاده کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: توریسم درمانی در لیزر نداریم ولی دانش فنی آن را در کشور داریم که با حمایت دولت و سرمایه گذاری شرکت‌های خصوصی می‌توانیم توریسم درمانی در این زمینه را در کشور فعال کنیم.

کد خبر 393926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار