همشهری آنلاین: معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با ضروری دانستن نحوه فرماندهی و مدیریت جهادی گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب و مورد نظر فرماندهی معظم کل قوا و برای داشتن ارتشی نو با خلاقیت و ابتکارات نوین مدیریت جهادی در دستور کار فرماندهان ما قرار گرفته است.

حبیب الله سیاری

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری روز چهارشنبه در دومین روز از برگزاری همایش سراسری فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران که در مرکز همایش های سازمان عقیدتی سیاسی آجا در حال برگزاری است گفت: انجام کار برای رضای خداوند، جدیت، خستگی ناپذیری، برداشتن گام های بلند، عبور از چالش ها و موانع، شتاب همراه با تدبیر، داشتن بصیرت، عدم غفلت از دشمن و توجه به آرمان ها و راه درست از مؤلفه های مدیریت جهادی و مورد تأکید فرماندهی معظم کل قوا است همت ما به هیچ وجه نباید به اندازه امکاناتمان تنزل پیدا کند و با همت بلند و عزم راسخ می توان به اهداف بزرگ رسید.

وی در ادامه اظهار داشت: با نگاه به آینده و تسلط و اشراف اطلاعاتی می توان بر محیط امنیتی پیچیده غلبه کرد و همه اینها مستلزم داشتن فرماندهان و مدیران جهادی است.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: مدیریت جهادی در نیروهای مسلح سبکی از مدیریت دفاعی دارای ماهیت نگرش همه جانبه به امور دفاعی است که با نگرش به تهدید شناسی، اشراف اطلاعاتی و بصیرت با تکیه بر منابع و ظرفیت های بومی و سرمایه های انسانی (مومن، متعهد، متخصص، متفکر، منضبط، ولایتمدار، ایثارگر و شهادت طلب)، ابتکار عمل و خلاقیت و نوآوری مبتنی بر قاعده مندی علمی و قانون مدار، تصمیم های شجاعانه گرفته و از نظر اجرا نیز با برخورداری از روحیه جهادی بر پایه ارزش ها و اعتماد به نفس و توکل به خدا آن را دنبال می کند.

دریادار سیاری با تشریح موقعیت ژئوپلیتیک کشور جمهوری اسلامی ایران گفت: مجاورت ایران با دریاهای آزاد بویژه اقیانوس هند فرصت ها و تهدیدهای راهبردی را ایجاد کرده و کشورمان فرصت و ظرفیت تبدیل شدن به قدرت اقیانوسی را دارد و این موضوع بر روندهای جهانی تأثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه ایران می تواند در موازنه قدرت دریایی و قدرت جهانی نقش موثر ایفا کند خاطر نشان کرد: قرارگرفتن کشورمان در مرکز جغرافیایی جهان موجب شده تا از جهات مختلف در کانون توجه ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیکی دنیا واقع شویم و همچنین موقعیت ایران از نظر نفت و گذرگاهی همواره مورد توجه قدرتهای جهانی بوده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه موقعیت ژئوپلیتیکی راهبردی جمهوری اسلامی ایران را یکی از دلایل آماج تهدید بودن کشورمان برشمرد و افزود: استکبار ستیزی و مخالفت با ظلم و ظالم، تقابل آرمان های انقلاب اسلامی با منافع استکبار جهانی، الهام بخشی برای ملت های جهان و وجود نفت و ذخایر راهبردی منطقه را از دیگر عوامل تهدید علیه کشورمان است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری محاصره اقتصادی، ترور، درگیری قومی و مذهبی، تحمیل جنگ، کارشکنی در محیط بین الملل، ایجاد جنگ های نیابتی و ترکیبی و نیز تشدید تهدیدها را از انواع تهدید پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیه کشورمان دانست و بیان داشت: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره بدنبال بهانه جویی برای اعمال تهدید علیه ما بوده اند چرا که ایده ها و آرمان های ما با استکبار جهانی متفاوت است و یقیناً تا مادامی که عَلَم و بیرق انقلاب اسلامی در دستان ما هست این تهدیدها ادامه دارند. بر همین اساس کنار آمدن ما با استکبار جهانی برابر است با کنار گذاشتن آرمان های انقلاب و ما هرگز این کار را نخواهیم کرد.

وی با یادآوری مأموریت ارتش جمهوری اسلامی ایران مبنی بر پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: برای انجام این مأموریت «نیروی انسانی، تجهیزات و آموزش و تمرین» به عنوان حوزه های کسب آمادگی ارتش مطرح هستند و مهمترین آنها عنصر نیروی انسانی با ویژگی های خاص است که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و با محقق شدن آن دستیابی به سایر موارد هم میسر می شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش در پایان اقدامات انجام شده برای حفاظت از منافع و اهداف ملی در برابر خطر نفوذ دشمنان خارجی یا داخلی را از ملزومات امنیت ملی تلقی کرد و اذعان داشت: نیروهای مسلح ما افتخار می کنند که به عنوان حافظ امنیت کشور به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت می کنند.

همایش سراسری ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح روز گذشته (سه شنبه )به منظور ابلاغ تدابیر و خط مشی فرمانده کل ارتش مبتنی بر تدابیر ابلاغی فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی ) و نیز تبیین راهبردهای ارتقای توانمندی و توان رزمی در راستای اهداف و ماموریتهای واگذاری به ارتش آغاز شد.

این همایش سراسری با عنوان 'ارتش انقلابی' به ‌مدت دو روز در مرکز همایش های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در حال برگزاری است.

کد خبر 393223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =