همشهری آنلاین: رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت نام هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از شنبه ۲۵ آذر ماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین فقیهی با اعلام اين خبر اظهار کرد: تمامی دانشگاهیان کشور اعم از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های کشور می‌توانند در کاروان‌های عتبات دانشگاهيان ثبت‌نام کنند.

وی گفت: در هجدهمین دوره عتبات پنج گروه از دانشگاهیان شامل اساتید دانشگاه‌ها، دختران دانشجو، متاهلین، پسران مجرد و کارمندان دانشگاه‌ها می‌توانند ثبت نام کنند.

فقیهی اضافه کرد: اعزام‌های هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از بهمن ماه 96 تا اردیبهشت ماه 97 صورت خواهد گرفت و کاروان‌ها به دو صورت زمینی و هوایی راهی عتبات عالیات خواهند شد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: این ستاد با هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان وظیفه عمومی ناجا، مجوز خروج از کشور دانشجویان مشمول را اخذ خواهد کرد و تسهیلات مالی نیز برای این سفرها با همکاری بانک ملت و صندوق رفاه دانشگاهیان اعطا خواهد شد.

فارس نيز به نقل از معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان منتشر كرده است كه دانشجویان مشمول برای دریافت مجوز خروج از کشور زیارت عتبات عالیات نیازی به سپردن وثیقه نقدی ندارند.

محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفته است: دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند اگر در قرعه کشی انتخاب شوند تنها با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و تعهد نامه محضری می‌توانند برای زیارت عتبات اقدام کنند، پذیرفته‌شدگان در قرعه‌کشی پس از ثبت نام نهایی باید مدارک خود را به استان محل تحصیل خود ارائه دهند تا روند صدور مجوز خروج از کشور توسط سازمان وظیفه عمومی آغاز شود.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: دانشجویانی که از طریق ستاد به عتبات عالیات اعزام شوند با ضمانت ستاد مجوز خروج از کشور را دریافت می‌کنند و ضمانت این ستاد کفایت خواهد کرد لذا نیازی به ارائه وثیقه نقدی نخواهند داشت.

زارع ادامه داد: متقاضیان زیارت عتبات باید از معافیت تحصیلی برخوردار باشند و در صورت اتمام سنوات تحصیلی امکان اخذ مجوز خروج از کشور برای آنها وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اخذ مجوز خروج از کشور در دوره‌های قبل عتبات دانشگاهیان گفت: ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در اربعین امسال با همکاری سازمان وظیفه عمومی ناجا و بسیج دانشجویی اقدام به صدور بیش از 41 هزار مجوز خروج از کشور برای دانشجویان کرد.

کد خبر 392597

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار گردشگری و ميراث فرهنگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha