همشهری آنلاین: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت چوتاش ترکیه در زمینه فعالیت‌های زیست محیطی و مدیریت پسماندهای شهری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

ایران و ترکیه برای مدیریت پسماند تفاهم همکاری امضا کردند

به گزارش ايرنا، معاون توسعه صنایع پیشرفته و پروژه‌های کلان انرژی ایدرو در مراسم امضای این تفاهم‌نامه یکی از مشکلات صنایع و توسعه زندگی شهری امروز را موضوع پسماندهای صنعتی، تجاری، کشاورزی و شهری عنوان کرد.

فرداد دلیری گفت: می‌توان با استفاده از فناوری‌های روز برای امحا، سوزاندن زباله‌ها و تبدیل آنها به خاکستر یک راهکار سالم زیست محیطی پیدا کرد.

دلیری افزود: مقرر شد طرف خارجی پس از بررسی لازم، گزارشی درباره این نوع از همکاری، سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری به ایدرو اعلام کند.

دهم آبان ماه سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در شهر تهران با وسعتی بالغ بر 700 کیلومتر مربع روزانه حدود 9000 تن زباله تولید می‌شود که حدود 30 تا 40 درصد از آن قابل تفکیک و بازگشت‌پذیر است.

هشتم آذر نیز رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران اعلام کرد: روزانه حدود هشت هزار تن زباله عادی (خانگی)، 50 هزار تن زباله، نخاله‌های ساختمانی و آوار و یک صد تن پسماند پزشکی و بیمارستانی در این شهر تولید می‌شود.

کد خبر 392313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

دیدگاه خوانندگان