سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در شهریور ماه سال گذشته حدود ۲۵ هزار خودرو در کشور اسقاط شد.

مسعود تجریشی

به گزارش مهر، مسعود تجریشی با اشاره به این که سالانه حدود یک میلیون خودرو در کشور تولید می‌شود، گفت: برای این که بتوان این میزان خودرو را تولید و در مقابل تعدادی خودروی فرسوده را از بازار مصرف خارج کرد، برنامه‌ریزان معتقدند که به ازای هر خودروی وارداتی باید ۵ خودرو اسقاط شود؛ همچنین به ازای هر خودرویی که بیش از ۸.۵ لیتر مصرف سوخت دارد، باید تعدادی خودرو از رده خارج شوند.

وی افزود: به دلیل این که اسقاط خودروی داخلی به نوعی با واردات خودرو گره خورده است، در حال حاضر ثبت سفارش اتومبیل متوقف شده است؛ بنابر این چون خودرویی وارد نمی‌شود پس اتومبیلی در داخل اسقاط نمی‌شود؛ از این رو چون ثبت سفارش قطع شده برخی مشکلات در اسقاط خودروهای بی‌کیفیت به وجود آمده است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست، با اشاره به این که مشخص نیست قطع ثبت سفارشات تا چه زمانی ادامه دارد، تصریح کرد: در تاریخ معاصر کشور بیش‌ترین خودروی اسقاطی در شهریور گذشته انجام شد، یعنی نزدیک به ۲۵ هزار خودرو اسقاطی داشتیم؛ اما در مهر ماه میزان اسقاطی‌ها به دلیل عدم ثبت سفارش‌ها کاهش پیدا کرد.

کد خبر 388456

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی