همشهری آنلاین: خودروساز آلمانی، بی‌ام دابلیو، دو فراخوان صادر کرده است که بیش از ۱ میلیون خودرو در معرض ریسک آتش‌سوزی حتی در هنگام خاموش بودن خودرو را شامل می‌شود.

BMW Fire

مهر به نقل از شین‌هوا نوشت: خودروساز آلمانی بی‌ام دابلیو، دو فراخوان صادر کرده است که بیش از ۱ میلیون خودرو در معرض ریسک آتش‌سوزی حتی در هنگام خاموش بودن خودرو را شامل می‌شود.

این فراخوانی شامل مدل‌های تولید شده در بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ است. اولین فراخوانی شامل بیش از ۶۷۲ هزار خودرو می‌شود که برخی از مدل‌های سری ۳ بی‌ام‌دابلیو که دارای سیم‌کشی‌ها و رساناهای الکتریکی‌ای در سیستم کنترل آب‌وهوای خود می‌باشند را در برمی‌گیرد. این سیستم جریان هوا را برای گرمایش و تهویه مطبوع فراهم می‌کند و در برابر داغ شدن بیش از حد، آسیب‌پذیر است.

دومین فراخوانی بزرگ بی‌ام‌دابلیو شامل مدل‌های گوناگون دارای موتور ۶ سیلند می‌باشد که در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ تولید شده‌اند. در این خودروها گرم‌کننده‌ای که برای حفظ محل اتصال میل‌لنگ از یخ‌زدگی طراحی شده است در معرض ریسک اتصال کوتاه است که می‌تواند منجر به آتش‌سوزی شود.

در تحقیقی که توسط ای‌بی‌سی نیوز صورت گرفت اعلام شد در ۵ سال گذشته بیش از ۴۰ مورد از خودروهای بی‌ام‌دابلیو پارک شده به صورت خود به خودی دچار حریق شده‌اند. موتور برخی از آنها ساعت‌ها و حتی روزها بود که خاموش بودند.

بی‌ام‌دابلیو اعلام کرده است که فروشندگان این شرکت، خودروهای آسیب‌دیده را به صورت مجانی تعمیر می‌کنند.

کد خبر 387806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار