همشهری آنلاین: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال روستایی و عشایری در نقاط مختلف کشور اختصاص یافت.

ربیعی

به گزارش ایرنا، علی ربیعی در حاشیه سفر به شهرستان فراهان در جمع خبرنگاران افزود: این میزان اعتبار علاوه بر مناطق روستایی و عشایری، شهرهای کمتر از 10 هزار نفر جمعیت را نیز در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: سهم استان مرکزی از این میزان اعتبار 2 و چهار دهم درصد و معادل 6 هزار میلیارد ریال برآورد شده که در صورت ارائه طرح‌های اشتغالزایی به افراد از طریق بانک های عامل قابل پرداخت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: هفته آینده دستورالعمل پرداخت اعتبار اشتغال روستایی و عشایر و شهرهای کمتر از 10 هزار نفر به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی افزود: بر اساس این دستور العمل شرح وظایف و سامانه فعالیت همه دستگاه‌های مربوطه تعریف می‌شود تا در روند ارائه اعتبارات مشکل خاصی بوجود نیاید.

وی با اشاره به مشکلات کارگری کارخانه هپکو اراک نیز گفت: همانطور که کارگران و مردم شهرستان اراک انتظار دارند، این کارخانه تحت هر شرایطی به تولید باز می‌گردد و زمینه انعقاد قراردادهایی نیز در بدنه دولت و از طریق سازمان برنامه و بودجه در حال پیگیری است.

وزیر تعاون ادامه داد: واگذاری برخی از شرکت های صنعتی نقاط مختلف کشور و از جمله شهرستان اراک به دلایل مختلف با مشکلاتی روبرو شد اما این فرآیند در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بر اساس ضوابط قانونی و اصل اهلیت افراد انجام شده است.

وی تاکید کرد: همانگونه که دولت دوازدهم به دنبال اشتغال جدید از طریق جذب سرمایه گذار در بخش صنعت است، حفظ اشتغال موجود و حیات واحدهای تولیدی قدیمی نیز یکی از برنامه‌های اولویت دار اقتصادی دولت محسوب می‌شود.

شرکت در شورای اداری مشترک شهرستان های تفرش، فراهان و آشتیان و بهره برداری از شعبه تامین اجتماعی شهرستان فراهان از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فراهان بود.

کد خبر 387735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =