مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر بهداشت گفت: امیدواریم که هر یک از روحانیون یک سفیر سلامت باشند و ما این هنر را داشته باشیم که از موقعیت روحانیون، بهترین بهره را در راستای ارتقا سطح سواد سلامت ببریم.

وزیر بهداشت

به گزارش همشهري آنلاين، به نقل از وبدا، سيد حسن هاشمي، در همایش آموزشی اورژانس ویژه روحانیون مساجد افزود: جایگاه روحانیت در كشور بسیار رفیع است.

وي با تاکید بر نقش مساجد و روحانیت در تهذیب جامعه و آشنایی نسل جوان با راه و رسم زندگی و دین، گفت: مساجد مکان‌های شریفی است که محل رشد افراد هستند که این افراد می‌توانند در سالم سازی محیط، جامعه و کشور نقش مهم و بسزایی داشته باشند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مساجد می‌توانند کانونی برای ارائه مطالب در حوزه پیشگیری باشند، افزود: با آموزش اورژانس ویژه روحانیون مساجد، روحانیون می‌توانند جان فردی را نجات دهند.

وي  با اشاره به این که ۸۰ درصد مرگ ایرانیان به دلیل سبک زندگی و تغذیه نامناسب است، گفت: با اصلاح سبک زندگی و سالم سازی غذای روح و جسم می‌توان از این مرگ‌ها پیشگیری کرد.

هاشمی بر تحرک بدنی و ورزش و کاهش مصرف نمک، شکر و روغن تاکید کرد و گفت: میزان نمک مصرفی مردم ۳ برابر استاندارد دنیا است و در حال حاضر مصرف دخانیات که بلای خانمان سوز در کشور است در حال رشد است.

وزیر بهداشت با بیان این که باید با عمل خود مردم را دعوت به کار نیک و پسندیده کنیم، افزود: به نظر می‌رسد که روحانیون با طی کردن دوره‌های آموزشی، می‌توانند نقش موثری در پیشگیری از بیماری‌ها و ارائه خدمات در حوزه فوریت‌های پزشکی داشته باشند.

وي با بیان این که در بسیاری از مرگ‌های ناشی از سکته‌های قلبی با در دسترس بودن ابزار لازم می‌توان از مرگ پیشگیری کرد، افزود: اگر در مساجد، ادارات و مجتمع‌های مسکونی بتوانیم با کمک سازمان اورژانس و خیرین، در کنار آموزش‌های لازم، ابزار و تجهیزات لازم گذاشته شود، در پیشگیری از مرگ ناشی از سکته قلبی موثر خواهد بود.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که با آموزش و پیشگیری می‌توان از برخی معلولیت‌ها و عوارض اجتماعی پیشگیری کرد، افزود: مرگ هر زن و مرد در خانواده می‌تواند شیرازه امور آن خانواده را از هم بپاشد و آسیب‌های اجتماعی که زیادی ممکن است به همراه داشته باشد، بنابر این با پیشگیری از مرگ‌ها و معلولیت‌ها می‌توان نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.

هاشمی در ادامه با تاکید بر این که در کشور، جایگاه روحانیت بسیار رفیع است، افزود: ما جایگاه روحانیت را رفیع‌تر از آن می‌دانیم که روحانیت وارد کسب و کار و تجارت امور پزشکی و طب سنتی شود چرا که جایگاه روحانیت آنقدر بی بدیل است که هر گونه رابطه مالی با بازار و جامعه به قداست آن آسیب می‌زند و در طول تاریخ دیده ایم هر وقت پادشاهان و سلاطین خواستند فاصله ای بین علمای دین و مردم ایجاد کنند به این ابزار متوسل شدند و اگر گاهی اوقات معاونان و مشاوران من صحبتی و یا توصیه ای می‌کنند در واقع توصیه بزرگان است.

وزیر بهداشت افزود: خوشبختانه حوزه اورژانس، ارایه خدمات فوری به بیمار است که غیراز خیرخواهی و رضایت مردم که رضایت خدا را به دنبال خواهد داشت هیچ معامله دیگری در کار نیست چرا که نجات جان یک انسان، نجات بشریت است.

هاشمی گفت: مردم اعتقاد وافری به لباس روحانیت دارند، امیدواریم که هر یک از روحانیون یک سفیر سلامت باشند و ما این هنر را داشته باشیم که از موقعیت روحانیون، بهترین بهره را در راستای ارتقا سطح سواد سلامت ببریم.

کد خبر 385909

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha